Чи може Польща стати альтернативою офшорам? Відповідь - беззаперечно так! - EUCON 律师事务所从

We use cookies for our website. By continuing to browse the site, you agree to our use of cookies.

刊物

Чи може Польща стати альтернативою офшорам? Відповідь – беззаперечно так!

В умовах глобалізації та розвитку інноваційних технологій бізнес прагне до спрощення та оптимізації роботи та супутніх процесів. Так, все більше і більше одні компанії делегують частину функцій іншим компаніям, компетентним у певній галузі, а звичні урегульовані трудові відносини зазнають значних змін. Таким чином, бізнес прагне сконцентруватися на власних профільних напрямках діяльності, збільшивши за допомогою виведення інших напрямків на аутсорсинг свої часові, трудові та фінансові ресурси.

Чому українські компанії використовують іноземний елемент при корпоративному структуруванні? Відповідаючи на це питання слід підкреслити, що це робиться в першу чергу для задоволення експортних потреб та просування власного продукту/товару на нові ринки. Також використання такої юрисдикції допомагало приховати кінцевого бенефіціара компанії, приховуючи таким чином реального власника. Іноземний елемент в структурі груп компаній часто використовувався для реінвестицій, а також для збільшення інвестиційної привабливості бізнес-групи для іноземного інвестора.

Україна приєдналася до уніфікованих міжнародних правил з оподаткування (плану дій BEPS), зобов’язуючись імплементувати мінімальний стандарт (4 пункту з 15-ти). З огляду на приєднання до плану BEPS, в тому числі підписання в межах його імплементації договору MLI, роботу системи автоматичного обміну податковою інформацією і т.д. незабаром потреба в офшорах просто відпаде: податки доведеться платити, а приховування бенефіціара і реальних доходів стане безглуздим і неможливим.

У свою чергу міжнародне корпоративне структурування бізнесу є успішним, оптимальним, універсальним і вигідним інструментом захисту бізнесу від третіх осіб. Показовим є приклад сусідньої Польщі, яка є привабливою для залучення в якості іноземного елемента країною завдяки відкритим бенефіціарам, багатим фінансових ресурсів і сприятливим умовам інвестування. Так, Польща стала найбільш успішним бенефіціаром фінансування з фондів ЄС в 2014-2020 роках, отримавши понад 111 млрд євро компенсації бізнесу за розвиток інновацій, інвестиції в створення робочих місць, наукових досліджень, сільського господарства, «зеленої» енергетики і т.п.

Таким чином, Польща може стати вдалою альтернативою офшорам. Бізнес, в першу чергу експортери, зареєструвавши компанію в Польщі, отримує:

– можливість бути ближче до своїх споживачів;

– можливість диверсифікувати ризики, які є в Україні, валютні, інфляційні і ряд інших;

– доступ до дешевих лізинговим програмам, фінансових ресурсів Польщі та ЄС, ставка рефінансування Національного банку становить 1,5%;

– можливість мати прозору іноземну компанію для корпоративного структурування бізнесу та захисту активів в Україні;

– можливість істотно знизити витрати на утримання та адміністрування своєї закордонної компанії.

Подібні тенденції та потреби бізнесу в корпоративному структуруванні зумовили виникнення ініціативи Асоціації українського бізнесу в Польщі до створення Центру обслуговування бізнесу «Ukrainian Business Hub» у Варшаві, яка була реалізована Юридичною групою EUCON. Зміст даного проекту полягає у тому, що в одному великому приміщенні функціонують різні компанії, що надають широкий спектр аутсорсингових послуг у різних галузях. Клієнтами Центру обслуговування бізнесу є польські компанії, кінцевими бенефіціарами яких є українські резиденти.

Механізм роботи хабу полягає у тому, що клієнт має можливість отримати усі послуги в одному місці. Так, він отримує юридичну адресу і може зареєструвати компанію під цією адресою. Окрім того, в межах UBH надає юридичні послуги Юридична група EUCON, яка має більш ніж 10-річний досвід праці на польському ринку. Фахівці  компанії надають повний спектр юридичних послуг, зокрема надають супровід при корпоративному реструктуруванні бізнесу. Окрім того, Юридична група EUCON надає бухгалтерські послуги та консультують з податкових питань.

Також компанія успішно реалізувала ідею з впровадження електронних сервісів: для клієнтів, насамперед, створюється особистий кабінет клієнта, куди імпортуються всі документи, які генеруються клієнтом і компанією, обидві сторони мають постійний доступ до цього кабінету, а також є окремий модуль, який дає доступ до певної бухгалтерської документації, тому клієнт самостійно може виписувати рахунки-фактури у програмі.

Частина офісів орендується компаніями, що надають рекрутингові, логістичні послуги, а також послуги митного брокера та брокера з питань оренди та купівлі нерухомості, що допомагають швидко підібрати кваліфікований персонал із урахуванням потреб та специфіки бізнесу, оптимізувати робочий процес, вирішити питання, пов’язанi з пред’явленням органу доходiв i зборiв товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення, а також інших митних питань, і у максимально короткі терміни підібрати зручне приміщення.

Для того, щоб зробити процес роботи бізнесу комфортним і оперативним, також функціонує коворкінг. Приїжджаючи до Варшави, власники бізнесу і їх співробітники можуть скористатися обладнаними робочими місцями, доступом до інтернету, переговорними кімнатами і невеликим конференц-залом, а також в їх розпорядженні соціальна зона офісу.

У Києві 15 листопада відбудеться IX Міжнародний форум «Дні польського бізнесу в Україні». З 2014 року Форум традиційно проходить двічі на рік – у Києві та Варшаві та збирає великих бізнес-гравців, молодих підприємців, державних та громадських діячів та тих, хто бажає розвивати бізнес не лише в Україні, але і у Європі. Біль детальну інформацію щодо заходу можна знайти за посиланням http://euconlaw.com/.

Джерело: KyivPost

联系我们

發送請求