Електронний маркетинг - Die EUCON Law Group

We use cookies for our website. By continuing to browse the site, you agree to our use of cookies.

Publikationen

Електронний маркетинг

Після прийняття Конвенції Ради Європи з кіберзлочинності в 2001 році, а також прийняття директиви Європейського парламенту і Ради, які стосувалися обробки персональних даних та охорони таємниці приватного життя в електронній сфері, багато країн Європи, а також США, Китай і Австралія, ратифікували свої власні закони проти спаму.
Так, у Великобританії діє закон, за яким злочином вважається спам – електронні поштові розсилки і розсилки SMS. Відповідно до закону передбачена відповідальність у вигляді штрафу до п’яти тисяч фунтів стерлінгів при розгляді справи в суді магістратів. При розгляді справи судом присяжних сума штрафу не обмежена. При цьому тюремне ув’язнення для спамерів не передбачається.
В Італії антиспамовий закон більш суворий, згідно з ним за поширення «нав’язливих» розсилок комерційного характеру передбачений штраф в розмірі до 100 тисяч доларів і тюремне ув’язнення до трьох років.
Суть голландського закону проти спаму в тому, що жодного рекламного листа не може бути надіслано без попередньої згоди одержувача. Одержувачі, чиї права були порушені, можуть відправити скаргу через спеціальний веб-сайт, який є базою для аналізу скарг та прийняття рішень для подальших дій. Незалежний департамент зв’язку і пошти є відповідальним за розрахунки і може накласти штраф до 450 000 євро за одне порушення.
Один з найбільш відомих законів проти спаму – федеральний закон США. Згідно з ним, комерційна розсилка має бути позначена, повинна включати адресу відправника, і давати одержувачу можливість відписатися. Також закон забороняє збір адрес електронної пошти шляхом перегляду веб-вузлів і автоматичний підбір адрес методом підстановки. Однак у цьому законі відсутня вимога попередньої згоди користувача на отримання розсилки. Крім федерального закону, який передбачає штрафні санкції і тюремне ув’язнення за даний вид злочину, у США є закон, що дозволяє користувачеві, який постраждав від спаму, стягнути зі спамера відшкодування «реального збитку».

Євген Петренко – юрист, адвокат Міжнародного правового центру „EUCON“

Джерело: газета „Юридична практика“ №49 (728) від 6.12.2011р. http://yurpractika.com/article.php?id=100103081

Kontakt mit uns

Anfrage senden