Майже 200 підприємців, урядовців та експертів зібралися вже всьоме аби обговорити нагальні проблеми на VII міжнародному форумі “Дні Польського бізнесу в Україні”
Як збільшити притік інвестицій між двома країнами – дискутували підприємці України та Польщі. Анатолій Кобзаренко вже 24 роки має бізнес на Сумщині. Потужний завод виготовляє сільськогосподарські причепи. Половину продукції експортує у 25 країн. А 3 роки тому вирішив відкрити справу ще і у Польщі. Бо там все набагато простіше. Саме бюрократія та корупція – найбільше відлякують іноземних інвесторів в Україні. А ще для малого і середнього бізнесу важливим є україно-польський кордон. Підприємці кажуть – існуючих 6 пунктів пропуску замало. Та і ті треба облаштувати сучасною інфраструктурою. У профільному міністерстві запевняють – вже незабаром так і буде. На це знайшли €100 млн.
Утім, позитивні зрушення для ведення бізнесу в Україні є. Зокрема – повернення ПДВ для експортерів та проходження тендерів і держзамовлень через систему Prozorro.
Інвестори найбільше цікавляться аграрною сферою, інфраструктурою, транспортною галуззю та I – технологіями. За останні 3 роки експорт між Україною та Польщею зріс на майже на 26%. Імпорт – ще більше. І перспективи поліпшення цих показників є.
Раніше, директор Європейського Енергетичного співтовариства Януш Копач заявив, що створення вільного ринку електроенергії та лібералізація ціноутворення дозволять інвесторам активніше вкладати капітал в енергоактиви в Україні.
Президент асоціації українського бізнесу в Польщі Ярослав Романчук зазначив, що €800 млн інвестицій – це польські інвестиції в Україні. Вони за останні 3 роки не збільшувалися. Це я називаю стагнацією але найважливіше що вони і не зменшувалися. Тобто, польські інвестори які є, вони не вийшли з України.
Також обговорювали співпрацю Польщі та України в галузі транспорту. Зокрема, виділили проекти Львівської області, які забезпечать українців більш швидке і якісним сполученням з Польщею. Маєтся на увазі розвиток євроколії сполученням Львів – Рава Руська – Варшава.
Це буде пасажирське і вантажне сполучення вузькою колією між Львовом і Польщею, де буде два виходи – європейський і український, туди ж входить і будівництво другого виходу з залізничного вокзалу Львів.