Спеціальні правила, встановлені українським податковим законодавством про трансфертне ціноутворення. - Rakamlarla Eucon

We use cookies for our website. By continuing to browse the site, you agree to our use of cookies.

Yayınlar

Спеціальні правила, встановлені українським податковим законодавством про трансфертне ціноутворення.

Тимчасово, до 1 січня 2018 року, для цілей оподаткування операцій з імпорту/експорту товарних позицій за кодами 1001-1008, 1501-1522, 2601-2621, 2701-2716, 2801-2853, 2901-2942, 7201-7229, 7301-7326 згідно з УКТ ЗЕД з контрагентами-нерезидентами, зареєстрованими у країнах, в яких ставка податку на прибуток(корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижче ніж в Україні, або які сплачують податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 більше відсоткових пунктів нижчою ніж в Україні.

Спеціальні правила будуть застосовуватись для таких галузей промисловості як вугільна, хімічна, металургія, сільське господарство.

Товарні позиції :

· зернові культури (коди товару згідно з УКТ ЗЕД 1001-1008) – пшениця, ячмінь, кукурудза, жито;

· тваринні або рослинні жири та олії (коди товару 1501-1522) – олії соняшникова та пальмова, маргарин;

· руди, шлаки та зола (коди товару 2601-2621) – руда та концентрати мідні, свинцеві, нікелеві, відходи виробництва чорних металів;

· паливо мінеральне, нафта та продукти її перегонки (коди товару 2701-2716), в тому числі – вугілля кам’яне, нафта, дизельне паливо, бензин;

· продукти неорганічної хімії (коди товару 2801-2853) – оксиди титану, вуглець, азотна кислота, оксиди марганцю;

· органічні хімічні сполуки (коди товару 2901 – 2942) – ефіри фосфорної кислоти, антибіотики, провітаміни та вітаміни;

· чорні метали та вироби з них (коди товару 7201-7229, 7301-7326).

Звичайна ціна на такі товари за рішенням платника податків може визначатися наступним чином :

У разі якщо товари котируються на біржі – на рівні біржових цін, якщо не котируються на рівні довідкових цін, опублікованих у спеціалізованих комерційних виданнях. При цьому такі ціни можуть бути :

зменшені не більше ніж на 5 відсотків – у разі реалізації товарів;

збільшені не більше ніж на 5 відсотків – у разі придбання товарів.

Якщо у таких джерелах інформації містяться відомості про діапазон/інтервал цін, для визначення звичайної ціни застосовується максимальне значення діапазону/інтервалу – у разі придбання товарів та/або мінімальне значення діапазону/інтервалу – у разі реалізації товарів.

Кабінет Міністрів України визначає відсотковий діапазон ціни окремо для кожної товарної позиції, перелік спеціалізованих комерційних видань, а також має право розширити перелік товарних позицій згідно з УКТ ЗЕД . Відсотковий діапазон цін затверджено Постановою Кабінету Міністрів України № 749 від 02.10.2013 року.

Якщо у разі застосування спеціальних правил (описаних у пункті 1) ціна товарних позицій у контрольованій операції буде менша, ніж звичайна ціна (у разі реалізації товарів), та/або більша, ніж звичайна ціна (у разі придбання товарів), платник податків має право :

– самостійно (не пізніше 1 травня року, наступного за звітним) визначити та сплатити податкове зобов’язання виходячи із звичайної ціни, що визначається згідно з умовами цього пункту, та подати до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, копії первинних документів, що підтверджують здійснення контрольованої операції, зокрема договір, специфікації, вантажно-митні декларації, товарно-транспортні накладні, інвойс, документ, що підтверджує відвантаження та/або отримання товарів, а також джерело інформації про правильність визначення звичайної ціни. При цьому такий платник звільняється від сплати штрафних (фінансових) санкцій та/або пені;

– застосувати будь який з методів ціноутворення, які передбачені пп.39.3.1 Податкового кодексу України. При цьому необхідно буде додатково подати контролюючому органу копії контрактів (договорів) між таким контрагентом і подальшим отримувачем товарів (якщо такий отримувач не є пов’язаною особою контрагента контрольованої операції та/або платника податків).

Формула визначення звичайної ціни у разі застосування відсоткового діапазону цін буде наступна :

Звичайна ціна при реалізації товарів, що котируються на біржі = (Ціна біржова- Ціна біржова х 5%);

Звичайна ціна при придбанні товарів, що котируються на біржі = (Ціна біржова + Ціна біржова х 5 %).

Перелік бірж які можуть бути використані у якості джерел інформації про ціни на сьогоднішній день законодавчо не встановлений. Тому платники податків можуть шукати ціни на сайті будь якої біржі, необхідно лише враховувати співставність ринкових умов операції.

На навчальних семінарах Школи трансфертного ціноутворення детально розглядаються алгоритми пошуку та визначення ціни, що дає змогу представникам бухгалтерських та фінансових служб отримати практичні навики застосування спеціальних правил трансфертного ціноутворення.

Слід зазначити, що встановлення таких пільгових умов для окремих груп бізнесу негативно сприймається у суспільстві з точку зору рівності всіх суб’єктів господарювання перед податковим законодавством, наслідком чого є вимоги про скасування цих правил.

Ярослав Романчук – адвокат, керуючий партнер Міжнародного правового центру «EUCON»

Джерело: журнал The Ukrainian Journal of Bussines Law №4 квітень 2014р. http://www.ujbl.info/article.php?id=440

ЗАВАНТАЖИТИ

Bizimle iletişime geç

İstek gönder