ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ В ПОЛЬЩІ - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ В ПОЛЬЩІ

Дружні відносини України та Польщі, в тому числі відкритість до економічної співпраці, а також підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом стали передумовою для проведення щорічних міжнародних бізнес-форумів. Ця ідея Віце-президента Польсько-Української Господарчої Палати, керуючого партнера Міжнародного правового центру EUCON Ярослава Романчука була підтримана дипломатичними установами обох країн. Перший такий захід відбувся 6 листопада 2014 року у Києві, а другий – Міжнародний форум «ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ В ПОЛЬЩІ» – 14-15 травня 2015 року у Варшаві. Форум проходив у приміщенні Міністерства економіки Республіки Польща, під патронатом посольств та зібрав майже 300 учасників. Організаторами виступили Польсько-Українська Господарча Палата, Міжнародний правовий центр EUCON та Міжнародний аудиторський союз.

Готовність Українського уряду до проведення реформ, спрямованих на євроінтеграцію України відповідно до стандартів ЄС, а також створення стимулів для активізації ділової активності та покращення інвестиційного клімату – ось ключові питання, які задали тон першому дню форуму. У його роботі з української сторони взяли участь заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко, заступник Голови Правління Національного Банку України Владислав Рашкован, голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Михайло Хміль, представники Державної фіскальної служби України та посадові особи органів місцевого самоврядування з Києва, Харкова, Одеси та Дніпропетровська.

З польської сторони спікерами Форуму були заступник Міністра економіки Республіки Польща Анджей Диха, заступник Міністра фінансів РП Артур Радзівіл, екс-Міністр національної оборони РП Януш Онишкевич, Віце-президент польського Агенства з інформації та іноземних інвестицій Анна Полак-Коцінська, заступник Директора КУКЕ Піотр Мацішек.

Ярослав Романчук, віце-президент Польсько-Української Господарчої Палати, керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON у вступному слові наголосив, що світова спільнота очікує від Українського уряду структурних реформ та рішучих кроків у питанні удосконалення регуляторного середовища для бізнес-спільноти, боротьби із корупцією на усіх ланках владних структур.

Про реформування фіскальних органів та проведення податкової реформи як стратегічні напрями діючого уряду проінформувала представник Мінфіну Олена Макеєва. «Ми націлені на створення простої зрозумілої для інвестора податкової системи, яка дозволить вивести із тіні працюючий бізнес та стимулюватиме прихід нових інвесторів в Україну» – зазначила чиновниця.

На уже здійснених заходах щодо спрощення умов заснування та ведення бізнесу зупинилась заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Клименко. Як зазначила пані Юлія прийняті законодавчі зміни дозволили скоротити кількість дозвільних процедур та видів діяльності, які підлягають ліцензуванню, забезпечено гармонізацію законодавства з нормами ЄС, зменшення адміністративного навантаження на підприємства та зниження корупційних ризиків у існуючих процедурах тощо.

Детальніше на заходах щодо дерегуляції господарської діяльності в Україні зупинилась голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна.

Підготовка законодавчої бази для розвитку спеціальних економічних зон, технопарків та кластерів – питання, яке освітив потенційним інвесторам народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Михайло Хміль.

Про специфіку роботи банківської системи України та заходи з її реформування розповів заступник Голови Правління НБУ Владислав Рашкован. Зокрема були висвітлені питання валютного регулювання, а саме підстави, які існували на валютному ринку України для введення обмежень та умови, за яких Національний банк України готовий їх зняти.

Окрема сесія була присвячена презентації привабливості окремих регіонів України. Зокрема представники мерій Києва, Харкова, Одеси та Дніпропетровська мали можливість донести до бізнес-спільноти Польщі географічні, інфраструктурні та соціально-економічні особливості та переваги для ведення бізнесу у своїх регіонах.

Функціонування та специфіку діючої податкової системи України охарактеризували представники Державної фіскальної служби України. Зокрема електронне адміністрування ПДВ, вдосконалення митних процедур, вимоги щодо трансфертного ціноутворення  висвітлили Неля Привалова, директор Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування ДФС України, Віталій Заколодяжний, заступник директора Департаменту організації митного контролю та оформлення, Микола Мішин, начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту податкового та митного аудиту ДФС України. Про ризики порушення податкового законодавства та про кримінальну відповідальність платників податків розповів Євген Петренко, адвокат, керівник практики кримінального права та процесу Міжнародного правового центру EUCON.

У рамках останньої сесії першого дня форуму керівники великих міжнародних компаній та банків, які вже працюють в Україні, поділились своїм практичним досвідом освоєння українського ринку та його бюрократичних державних механізмів.

На другий день Форуму 15 травня відбулась презентація українських інвестиційних проектів. Увазі представників бізнесу, інвесторів та владних кіл Польщі були представлені проекти фіналістів Конкурсу, котрий стартував 2 березня 2015 року в Україні. Конкурс був організований Міжнародним правовим центром EUCON, Польсько-Українською Господарчою Палатою та Міжнародним аудиторським союзом.

Головна мета цього заходу – надати підтримку українському бізнесу при виході на європейські ринки. Ініціатором та головою організаційного комітету Конкурсу став Ярослав Романчук, Віце-президент Польсько-Української Господарчої Палати, керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON. Конкурс проходив під патронатом посольств обох країн.

Із поданих 160 заявок конкурсною комісією відібрано 18 найкращих проектів з різних регіонів України, які пропонуються для реалізації у Польщі. Основними критеріями для відбору лауреатів були наявність діючого бізнесу в Україні, рішення про вихід на польський ринок, створення компанії в Польщі, інноваційність проекту, обсяг інвестицій (в т.ч. наявність власного капіталу), планова кількість створення робочих місць.

За словами ініціатора конкурсу, Віце-президента Польсько-Української Господарчої Палати, керуючого партнера Міжнародного правового центру EUCON Ярослава Романчука, «на сьогоднішній день обсяг польських інвестицій в Україну складає близько 1 млрд. доларів США, а українських в Польщу – близько 60 млн. Так от, ми поставили собі ціль – зрівняти цей дисбаланс. І цей конкурс – тільки початок», – наголосив Ярослав.

Лауреатам були вручені дипломи Міжнародного конкурсу інвестиційних проектів. Переможцями конкурсу стали шість компаній: SenV Group Sp. z.o.o., AEROMEX Sp.z.o.o., BUDSOL Sp.z.o.o., Ivmash Sp.z.o.o., StudioPak Sp.z.o.o., Ukrekopak Sp.z.o.o. Лауреатам будуть надані додаткові можливості по реалізації проектів на території Республіки Польща. Окрім цього, усі фіналісти Конкурсу, котрі презентували свої проекти в Міністерстві економіки Республіки Польща, мали можливість заявити про свої цікаві ідеї серед урядових та ділових кіл Польщі, що вже може сприяти реалізації проектів у співпраці з партнерами, фінансовими установами та іншими учасниками реалізації інвестиційного проекту.

Наступний форум заплановано провести в Києві у першій декаді листопада цього року, у рамках якого будуть обговорюватись питання виходу на європейські ринки через Польську юрисдикцію.

Джерело: журнал  The Ukrainian Journal of Business Law, червень 2015

Зв’язатися з нами

Надіслати запит