Шлях на Польщу: як вийти на ринок ЄС через західного сусіда? - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Шлях на Польщу: як вийти на ринок ЄС через західного сусіда?

адвокат, керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON

ЯрославРОМАНЧУК

Підприємцям не варто переносити українські «правила» ведення бізнесу на європейські юрисдикції при виході на нові ринки.

Починаючи з 2014 року, з моменту, коли почав закриватися російський ринок, а після підписання угоди про Асоціацію відкрилися двері європейського ринку, український бізнес почав активно шукати шляхи реалізації своєї продукції та послуг європейським споживачам. Цю тенденцію ми відчули на роботі своєї компанії.

Міжнародний  правовий  центр EUCON, працює в двох юрисдикціях — Україні та Польщі (Варшавський офіс  відкрито у  2006 році).  У Варшаві  до 2014 року  ми займалися  виключно  супроводом виходу польських та європейських компаній на ринок України. Український офіс EUCON здійснював не тільки реєстраційні процедури по відкриттю компаній з іноземними інвестиціями, але і допомагав адаптувати їх до українських умов ведення бізнесу та здійснював постійний юридичний супровід господарської діяльності іноземних компаній, в тому числі і представляючи інтереси європейців у протистояннях з правоохоронними та податковими органами. На поточний момент наша компанія у Варшаві у більшій мірі супроводжує вихід українських компаній на європейський ринок.

Українські виробники продукції та послуг для просування своїх експортних позицій використовують стару перевірену тактику іноземних колег, це створення торгових домів (компаній) в європейських країнах для диверсифікації ризиків в тому числі інфляційних, валютних та для використання можливостей щодо доступу до фінансових ресурсів країн ЄС.

Статистика за 2014-2015 року свідчить, що найчастіше при виході на Європейський ринок наш бізнес вибирає саме Польщу.

Чому Польща?

Тому що це наш найнадійніший сусід з  стабільною економікою,  ми дуже близькі ментально, частково схожі мови і одне з головних важелів – це те що влада Польщі, центральна і місцева, найбільше із всіх європейських країн сприяє українському бізнесу при реєстрації компаній в цій країні.

Варіанти і способи реєстрації бізнесу є простими і доступними. Резиденти України, фізичні та юридичні особи можуть виступати засновниками польських фірм.

Наші громадяни можуть очолювати та бути керівниками таких підприємств і для цього не потрібно отримувати спеціальний дозвіл на роботу, управляти таким підприємством можливо і дистанційно, не обов’язково знаходитися в цій країні постійно.

Для засновників та керівників підприємств польське законодавство передбачає пріоритетне право отримання національних віз та при потребі тимчасового чи постійного місця проживання. Мінімальний розмір статутного капіталу складає 5000 злотих, це приблизно 1400 євро.

Для реєстрації компанії в цій країні можна вибрати два способи: 1) з виїздом засновників до країни та підписанням договору про створення фірми в нотаріуса; 2) он-лайн реєстрація, через Інтернет. Ми такий спосіб реєстрації вже відпрацювали з Міністерством юстиції Польщі, замовити таку послугу  можна через наш Київський офіс.

Але вже  для відкриття рахунку в банку керівнику компанії необхідно  буде поїхати в місто в якому буде зареєстрована компанія.

На законодавчому рівні підприємства можуть використовувати віртуальну адресу, яка буде слугувати, як юридичною адресою, так і адресою куди буде приходити кореспонденція, вартість такої послуги в рік буде складати від 150 до 300 євро.

Переважна більшість компаній, за виключенням великого бізнесу, користується аутсорсингом бухгалтерських  послуг, бухгалтера на основне місце роботи ніхто не наймає.

Вартість бухгалтерських послуг є досить низькою і залежить від кількості оброблених первинних документів, наприклад, якщо в компанії в місяць буде до 20 первинних документі, вартість послуг буде складати приблизно 100-120 євро.

Важливим моментом є юридичне супроводження, вартість його буде залежати від пакету який ви для себе оберете, в залежності від завдань, які ви ставите зовнішнім юристам.

В Польщі законодавство передбачає проведення щорічних зборів на яких затверджується звітність, яка підлягає обов’язковій задачі до крайового судового реєстру.

Польська компанія, в якій засновником є резиденти України, може користуватися всіма фінансовими інструментами: кредитами, позичками, лізингом, фінансуванням з Європейських фондів.  До речі, ставка рефінансування Національного (Народового) банку Польщі на сьогоднішній день складає 1,5% річних.

Час від часу ми разом із Відділом сприяння торгівлі та інвестицій Посольства Республіки Польща проводимо практичні семінари щодо започаткування бізнесу в Польщі. За домовленістю із редакцією Agrаvery, в наступних номерах ми будемо готувати більш детальну інформацію щодо започаткування бізнесу в ЄС та просування українського експорту на ринки Європи через Республіку Польщу.

Джерело: Agravery, 5 квітня 2016р. 

Зв’язатися з нами

Надіслати запит