Ярослав Романчук взяв участь у дебатах по податковій реформі - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Ярослав Романчук взяв участь у дебатах по податковій реформі

Керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON, президент Асоціації податкових радників Ярослав Романчук за запрошенням організаторів взяв участь у дебатах щодо податкової реформи.[:]

GEX_3227

19 листопада під егідою Київського міжнародного економічного форуму відбулися дебати «Яка податкова реформа дасть поштовх для розвитку економіки?», під час яких відбулось обговорення переваг та недоліків законопроектів щодо податкової реформи, представлених Міністерством фінансів України та Комітетом ВРУ з питань податкової та митної політики (законопроект № 3357, співавторами якого виступили 115 народних депутатів України).

GEX_2902

У рамках дебатів виступив адвокат, керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON Ярослав Романчук. Він у свою чергу заявив, що задекларована урядом податкова реформа провалилась.

«Допускаю, що не відбулось швидкої податкової реформи як мінімум з трьох причин:

1) немає політичної волі у керівництва держави: і у Президента, і у Прем’єр-міністра, і у Голови Верховної Ради;

2) відсутній єдиний центр координації та підготовки реформи, та, на жаль, Національна рада реформ при Президентові України не стала робочим майданчиком, тим єдиним центром податкової реформи;

3) чисельність популістів як при владі, так, на жаль, і серед експертного середовища» – пояснив Ярослав Романчук.

Сьогодні сама найбільша проблема не у ставках оподаткування, а у адмініструванні, перевірках, тиску, донарахуваннях, актах, адміністративному оскарженні, кримінальних провадженнях, судових процесах. Більшість податкових спорів переходять у площину кримінального переслідування посадових осіб компаній ще до моменту узгодження податкових зобов’язань.

Ярослав Романчук заявив, що зміни тільки в законодавчому полі, без структурної реформи контролюючих органів, не дадуть ефективного результату. Потрібно ліквідувати ДФС, передавши її функції Мінфіну. Для цього доцільно створити у структурі міністерства дві палати: Податкову та Митну. «Податкова міліція також підлягає ліквідації. На базі підрозділів СБУ, МВС та податкової міліції необхідно створити Фінансову гвардію, підпорядкувавши її Мінфіну, а ще краще – Міністерству юстиції» – сказав Ярослав Романчук.

Ним також було запропоновано об’єднати в один документ акт податкової перевірки та податкове повідомлення-рішення, що буде сприяти вирішенню цілого ряду спірних питань при відкритті кримінальних проваджень та тиску на підприємців.

У дебатах також взяли участь голова Комітету ВРУ з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Андрій Журжій, народний депутат України Тетяна Острікова,  директор Департаменту податкової, митної політики, доходів, адміністрування платежів та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України Микола Чмерук, в.о. директора Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування Державної фіскальної служби України тощо.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит