Адвокати Юридичної групи EUCON захищають інтереси німецьких інвесторів у справі щодо рейдерського захоплення підприємства - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Адвокати Юридичної групи EUCON захищають інтереси німецьких інвесторів у справі щодо рейдерського захоплення підприємства

11 липня в прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулась прес-конференція щодо захоплення українськими рейдерами за допомогою корумпованих чиновників компанії п’яти німецьких інвесторів.[:]

У прес-конференції взяли участь: Бертольд Карл Алоіс Вільд – німецький інвестор, Герман Інтеманн – представник Посольства Федеративної республіки Німеччина в Україні, Роберт Шмідт – німецький інвестор, а також Ярослав Романчук – адвокат, керуючий партнер Юридичної групи EUCON і Євген Петренко – адвокат, партер Юридичної групи EUCON, які захищають інтереси німецьких підприємців у справі.

DSC_0286

Захід розпочався вітальним словом Ярослава Романчука, який представив учасників прес-конференції та коротко окреслив зміст теми обговорення та справи. «Ознайомившись з матеріалами справи, ми можемо сказати, що прослідковується вплив з боку державних органів, а саме сприяння рейдерству, дана схема була реалізована за участю представників реєстраційних органів. Якщо розглянути юридичну складову питання, статутний капітал компанії не був оплачений, і з точки зору Цивільного кодексу України та законодавства про товариства з обмеженою відповідальністю такі корпоративні права не могли бути відчужені», – пояснив Ярослав Романчук.

Згодом до нього долучився Бертольд Вільд, деталізувавши опис ситуації. Так, за словами доповідачів, німецькі інвестори заснували в Україні ряд аграрних компаній, серед яких, зокрема, іноземні підприємства «Агро-Вільд Україна»,  «Вікторія», «Вікторія.» тощо. Із власниками паїв було укладено понад 500 договорів оренди землі, яка оброблялась та засівалась даними товариствами. У жовтні 2018 року німецькі інвестори дізналися, що без їх відому та згоди було відчужено компанії «Вікторія.», що призвело до незаконного позбавлення їх права власності на майно товариства та права на управління ним. Наслідком рейдерського захоплення «Вікторія.» стало дострокове розірвання діючих договорів суборенди з іноземним підприємством «Агро-Вільд Україна» в межах Княжиківської та Зюбриської сільських рад Монастирищенського району Черкаської області.

DSC_0295

Не скликаючи загальних зборів та підробляючи протоколи, рейдери руками підставних осіб за допомогою корумпованих нотаріусів та реєстраторів в незаконний спосіб відчужують 100% власності компанії на свою користь та усувають від управління компанією реальних власників.

Навесні 2019 року компанія «Агро-Вільд Україна» надіслала до Міністерства юстиції України скаргу з метою захисту їх прав та повернення права власності на відчужене майно, за результатом розгляду скарги земельні ділянки були повернуті інвесторам. Отримавши позитивне рішення на свою користь пан Бертольд Вільд засіяв повернуті земельні ділянки,  але в цей час опоненти створюють нову компанію і переписують на неї всі договори оренди, наразі дана компанія претендує на збирання врожаю. «Усі 28 днів, протягом яких тривала сівба, представники поліції були присутні на нашій території», – зазначив пан Вільд.

DSC_0330

Представник Посольства Федеративної республіки Німеччина в Україні Герман Інтеманн висловив занепокоєння цією ситуацією, а також додав, що до Посольства періодично надходять повідомлення про подібні випадки, що погано впливає на інвестиційну репутацію України: «Щоб зацікавити інвесторів, мають бути позитивні приклади.  Ситуація пана Вільда – лише відлякуватиме їх – це негативний приклад», – підкреслив пан Інтеманн.

DSC_0364

У свою чергу Роберт Шмідт зазначив, що ситуація для ведення діяльності фермерами в Україні завжди була нелегкою. Німецькі інвестори слідкують за ситуацією в країні, зокрема політично, та сподіваються на певні покращення. За словами пана Шмідта, для німецьких підприємців Україна залишається пріоритетним ринком у сфері агробізнесу, оскільки сільське господарство є розвиненою галуззю української економіки.

DSC_0381

Євген Петренко, у свою чергу, розповів учасникам прес-конференції про юридичні аспекти справи та хід  судових процесів. Зокрема, адвокат став учасником засідання Антирейдерської комісії при Черкаській облдержадміністрації, членами якої є представники облдержадміністрації, що відповідають за антикорупційну політику, представники поліції, представники управління юстиції, ДФС, Держгеокадастру, фактично є майданчиком, що об’єднує чи не всіх представників державних структур, які мають відношення до цієї справи. За результатами засідання представники Антирейдерської комісії пообіцяла знайти дієвий механізм щодо захисту інтересів інвестора.

На сьогодні про відповідні факти рейдерства повідомлено органи державної влади та правоохоронні органи. Дане питання неодноразово розглядалося на Міжвідомчій комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств під головуванням Степана Кубіва. За цими фактами порушені кримінальні провадження, в яких вже вручені підозри відповідним особам, тривають судові процеси щодо відчуження корпоративних прав компанії.

DSC_0264

Як підсумок, Ярослав Романчук підкреслив, що першочерговим завданням є забезпечення права інвестора на збір урожаю, повернення земельних ділянок законним орендарям, скасування незаконного рішення про заволодіння корпоративними правами одного з підприємств та повернення його справжнім власникам, а також покарання винних у справі – колишнього директора, представників державних органів, які сприяли рейдерству, над чим і працюють адвокати Юридичної групи EUCON.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит