Андрій Романчук про податково-правові аспекти ведення бізнесу в Польщі на InvestPro Poland & Ukraine - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Андрій Романчук про податково-правові аспекти ведення бізнесу в Польщі на InvestPro Poland & Ukraine

Андрій Романчук, адвокат та старший партнер Юридичної групи EUCON, взяв участь у конференції InvestPro Poland & Ukraine, представивши актуальну тему: “Ведення бізнесу в Польщі: податково-правові аспекти та майбутні тенденції”.

Під час свого виступу він розповів про основні ставки оподаткування в Польщі, звернувши увагу на оподаткування фізичних осіб (ФОП), податки на прибуток юридичних осіб (CIT), Естонський CIT, особливості сплату ПДВ, податок на нерухоме майно та ін.

В своєму виступі Андрій відзначив, що базова ставка податку на прибуток юридичних осіб (CIT) в Польщі становить 19%, але також є преференційна ставка – 9%, якщо річний дохід не перевищує 2 млн. євро.  Щодо оподаткування фізичних (ФОП), спікер підкреслив, що існує три форми оподаткування: шкала податку (12% до 120 000 злотих на рік та 32% понад 120 000 злотих на рік), єдиний податок (19%) та фіксована сума податку, яка коливається від 2% до 17% в залежності від виду діяльності.

Андрій Романчук детально зупинився на оподаткуванні фізичних осіб. Зокрема він зазначив, що відповідно до польського законодавства фізичні особи, які проживають на території Республіки Польща, підлягають оподаткуванню від загального доходу незалежно від місця їхнього джерела доходу.

Серед проблем, пов’язаних з виходом на польський ринок спікер відзначив ведення бухгалтерського обліку, відкриття банківських рахунків, доступ до фінансових інструментів (кредитів), культурні відмінності, управлінський підхід (авторитарний, власники/менеджери/команда), спроба вести бізнес дистанційно та інші. Також він назвав ключові регуляторні бар’єри для стартапів, які існують в Польщі, а саме: часті зміни в законодавстві; жодних податкових пільг; бюрократія; значні початкові витрати на реєстрацію.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит