«BEPS викликали?» Ярослав Романчук поділився зі слухачами LHS передбаченнями щодо наслідків імплементації BEPS для бізнесу - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

«BEPS викликали?» Ярослав Романчук поділився зі слухачами LHS передбаченнями щодо наслідків імплементації BEPS для бізнесу

Новий тиждень – найкраща нагода розпочати навчання у межах нового курсу «Новели оподаткування» Школи податкового практики від Legal High School, який стартував сьогодні, 25 травня. Так, перший модуль курсу розпочався виступом адвоката, керуючого партнера Юридичної групи EUCON Ярослава Романчука. Слухачі модуля мали змогу почути від лідерів практик про податкові зміни, яких варто очікувати найближчим часом у зв’язку з прийнятим законом №1210, про те, що необхідно зробити для приведення діяльності компанії у відповідність до нових правил, а також про нові правила оподаткування M&A-угод, імплементацію Плану BEPS та зміни щодо трансфертного ціноутворення.

Ярослав Романчук у межах заняття на тему «Імплементація Україною положень плану BEPS — наслідки для бізнесу» розкрив зміст та цілі створення BEPS, яким передбачено удосконалення правил трансфертного ціноутворення, запобігання від ухилення від оподаткування за допомогою міжнародних договорів, оподаткування доходів контрольованих іноземних компаній (КІК), обмін інформацією, описавши 15 кроків по боротьбі з переміщенням капіталів і розмиванню податкової бази, навів перелік 137 країн у світі, які приєдналися до плану BEPS, розповів про  використання іноземного елементу при корпоративному структуруванні бізнесу, про те, які вигоди у наявності такого іноземного елементу, а також про наслідки імплементації країнами цього плану. Експерт також зазначив, що сьогодні величезні фінансові ресурси розміщені в низькоподаткових зонах і не оподатковуються в країнах резидентності, за різними даними близько 80% світової торгівлі припадає на операції, які відбуваються між компаніями, що входять до складу однієї групи.

Окрім того, спікер поділився зі слухачами модуля власним поглядом щодо процесу і наслідків імплементації плану BEPS в Україні у межах закону #1210. Так, експерт вказав основні пункти закону, описавши кожен з цих пунктів більш детально.

Ярослав Романчук протягом заняття й не оминув увагою тему офшорів, зазначивши, що вже розпочалась епоха «смерті» офшорів, на заміну яким тепер прийдуть нові альтернативні інструменти. Лектор підкреслив, що з 2015 року правила гри для бізнесу було змінено, оскільки офшори перестали виконувати у межах нового законодавства свої функції, а розкриття кінцевих бенефіціарів стало обов’язковим. Наразі консультанти в країнах ЄС зобов’язані звітувати перед податковими органами про всі пропозиції стосовно податкового планування, яке може мати ознаки агресивного планування. Окрім того, лектор розглянув питання запуску роботи автоматичного обміну фінансовою та податковою інформаціє (CRS), яка має запрацювати в Україні вже невдовзі. На завершення спікер розповів про причини використання іноземного елементу при корпоративному структуруванні та чи можуть країни ЄС і Польща, зокрема, стати альтернативою офшорам.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит