Без меж, протоколу й відверто: у Варшаві відбулась неформальна зустріч представників українського та польського бізнесу з Президентом України - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Без меж, протоколу й відверто: у Варшаві відбулась неформальна зустріч представників українського та польського бізнесу з Президентом України

31 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський здійснив свій перший офіційний візит до Республіки Польща.[:]

У цей день у Варшаві Президент України провів офіційні переговори з Президентом Анджеєм Дудою, Прем’єр-міністром Матеушем Муравецкі і Маршалком Сенату Станіславом Карчевським.

На завершення робочого дня з ініціативи Асоціації українського бізнесу в Польщі та за підтримки Посольства України в Республіці Польща в українському ресторані Бачевських відбулася ділова зустріч Володимира Зеленського з представниками бізнес-спільноти двох країн і невеликою групою українських студентів, які навчаються в цій країні.

Модерували  зустріч президент Асоціації українського бізнесу в Польщі, керуючий партнер Юридичної групи EUCON Ярослав Романчук та голова ради Асоціації, член правління Міжнародного товариства польських підприємців в Україні Іренеуш Дерек.

Президента України на зустрічі супроводжували: Олександр Данилюк – секретар Ради національної безпеки і оборони України, Дмитро Кулеба – Віце-прем’єр міністр з питань європейської інтеграції України; Вадим Пристайко – Міністр закордонних справ України, Олексій Оржель – Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища, Максим Нефьодов – голова Державної митної служби України, Ігор Жовква – керівник головного департаменту зовнішньої політики і європейської інтеграції Офісу Президента, Ігор Новіков – радник Президента, Юлія Мендель – прес-секретар Президента, а також Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця та інші представники дипломатичної місії.

У зустрічі взяли участь 40 представників бізнесу, найбільші інвестори двох країн, серед яких були українські інвестори, які ведуть бізнес-діяльність на території Польщі, і представники польського бізнесу, які інвестували і працюють на українському ринку, а також керівники найбільших банків і фінансових установ Польщі.

У межах зустрічі учасники мали можливість безпосередньо поспілкуватися з Президентом України, обговорити проблемні аспекти та питання ведення господарської діяльності в Україні та Польщі, особливості бізнес-взаємодії двох країн, інвестиційний клімат і перспективи його зміни, а також змогли представити свої ідеї і нові механізми вирішення проблемних питань.

Зокрема, учасники говорили про питання реалізації митної політики і митних процедур, про дозволи для транспортних компаній, що здійснюють міжнародні перевезення, про зниження або скасування митних зборів, ПДВ на обладнання, яке ввозиться виробничими підприємствами в нашу країну для власних потреб, про відтік і варіантах повернення людського капіталу, про земельну реформу і ряд інших питань.

Володимир Зеленський, разом з представниками уряду та офісу президента, активно обговорювали механізми взаємодії влади з підприємцями з метою вирішення поставлених завдань. Президент України наголосив на особливому значенні зустрічей подібного формату і підкреслив важливість діалогу у відносинах бізнесу і влади Польщі та України в міжнародному контексті для максимально успішного і плідного співробітництва.

Крім нагальних питань, учасники зустрічі обговорювали і важливі прийдешні питання майбутніх реформ.

Так, Ярослав Романчук передав Президенту концепцію земельної реформи в Україні, що складається з дев’яти законопроектів, яка розроблена командою адвокатів польського і українського офісів Юридичної групи EUCON на чолі з керівником практики земельного та аграрного права, професором, доктором юридичних наук, старшим партнером Анатолієм Мірошниченко.

«Концепція» може стати універсальним механізмом вирішення «хворого» земельного питання, в тому числі щодо скасування мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення та запровадження ринку землі.

Суть згаданої «Концепції» полягає в тому, що автори розробили конкретні пропозиції щодо реалізації завершального етапу земельної реформи в Україні.

Найбільш важливими кроками на даному етапі, на думку авторів, є такі заходи: скасування мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення; удосконалення системи прав на землю (впорядкування відносин власності, відмова від конструкції т.зв. “права постійного користування”, перетворення оренди землі з речового права в право зобов’язальне); відмова від принципу «цільового використання земель» та поділу земель на категорії за цільовим призначенням на користь посилення ролі територіального планування і захисту особливо охоронюваних земель; відмова від так званої «безкоштовної» приватизації земельних ділянок в існуючому вигляді і її монетизація; істотне спрощення процедури проведення земельних торгів, яке, серед іншого, відкриє шлях проведення електронних торгів; реалізація принципу єдності юридичної долі земельної ділянки та нерухомості, яка розміщена на ньому; удосконалення порядку ведення Державного земельного кадастру; децентралізація в сфері земельних відносин; кодифікація земельного законодавства.

У тексті «Концепції» містить детальний опис кожного з перерахованих заходів, а також відповідна аргументація і очікувані результати від впровадження “Концепції”.

Президент України Володимир Зеленський позитивно оцінив ініціативу і запросив керівника проекту Анатолія Мірошниченка приєднатися до робочої групи з реформування земельних відносин в нашій країні.

В цілому зустріч виявилася досить плідною, підтвердивши гостру необхідність встановлення безпосереднього контакту між владою і підприємцями Польщі та України.

Президент України підкреслив, що поважає українських інвесторів в Польщі, але закликав інвестувати в Україну і пообіцяв особисто захищати інтереси не тільки іноземних інвесторів, але і українських.

З ініціативи Ярослава Романчука на зустріч був запрошений Марчін Свєнціцький, новообраний Бізнес-Омбудсмен України, який у своєму виступі ознайомив Президента з першочерговими кроками, які він має намір зробити на цій посаді, і поінформував, що до своїх обов’язків приступає в середині жовтня.

Слово також було надано Інзі Лівандовській, представниці Польської ліги українських студентів – молодіжного крила Асоціації українського бізнесу в Польщі, яка запевнила Президента в тому, що українська молодь готова повертатися в Україну і втілювати в життя набуті знання і досвід, які вони отримали в цій країні.

У зустрічі також брав участь Андрій Романчук – партнер, керівник польського офісу Юридичної групи «EUCON».

Завершився вечір на позитивній ноті з великими надіями і планами на майбутнє.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит