EUCON став партнером Big Money Форуму, що відбувся 9 жовтня у Варшаві - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

EUCON став партнером Big Money Форуму, що відбувся 9 жовтня у Варшаві

9 жовтня у Варшаві Big Money Форум, що вперше відбувся у форматі благодійного, вкотре об’єднав 500+ топ-підприємців Європи з метою створення майданчику для пошуку нових партнерів та однодумців, отримання актуальних знань про практичні бізнес-кейси і ефективних порад від спікерів. EUCON став партнером заходу, а адвокат, партнер, керівник Варшавського офісу Андрій Романчук та радниця, податкова консультантка Інга Лівандовська виступили протягом воркшопу, що відбувся у межах форуму, в якості експертів.

Андрій Романчук розпочав свій виступ на тему «Фінансові інструменти для стартапів: венчурна екосистема в Польщі» із презентування діяльності EUCON, зокрема щодо досвіду супроводу компаній і стартапів при виході на європейські ринки. Експерт увів учасників у контекст теми, продемонструвавши механізм дії екосистеми мережі стартапів, що функціонують між Україною і Польщею завдяки посередництву Асоціації українського бізнесу в Польщі та Polish-Ukrainian Startup Bridge, а також ISE Corporate Accelerator (з українського боку) і Rebels Valley, Startup Academy (з польського боку).

За наведеними спікером даними Польща протягом 2014-2020 років стала найбільш успішним бенефіціаром фінансування з фондів ЄС, які було ефективно використано на розвиток різних галузей економіки. На думку спікера, слід звернути увагу на можливості використання фінансових інструментів у Польщі в аспекті запланованого ЄС виділення протягом 2021-2027 років 160 млрд. євро, з яких 125 млрд. виділятимуться на дофінансування, а 35 мрлд. – на кредити.

Далі слухачі мали змогу дізнатись детальніше про чинники, що роблять ринок Польщі привабливим для іноземних інвесторів (спеціальні економічні зони, промислово-технологічні парки, державні гранти, дешеві банківські програми, певні податкові пільги тощо), а також про дев’ять видів залучення фінансування (FFF, accelerators, business angel, grant, VC Funds, crowdfunding, mezzanine funds, private equity funds, IPO).

Не менш важливим серед розглянутих питань є види джерел фінансування підприємницької діяльності, перелік найбільш поширених проблем, які траплялись зі стартапами при веденні діяльності у Польщі й при використанні фінансових інструментів, та найскладніших регуляційних бар’єрів для стартапів.

Завершуючи виступ, Андрій Романчук навів статистику щодо залучених сум фінансування, кількості й вартості інвестицій, залучених стартапами, та їх розподілу, а також розповів про особливості відкриття рахунків у польських банках (вимоги, процедури відкриття, управління).

Інга Лівандовська зосередилась на податкових аспектах ведення бізнесу в Польщі. Експертка назвала основні ставки податків у Польщі, серед яких податок на товари та послуги – ПДВ (VAT) 23%, 8%, 5%, 0%; податок на доходи юридичних осіб (СІТ) – 19% або 9%; естонський СІТ як особливий вид оподаткування доходів юридичних осіб; податок на доходи з фізичних осіб (РІТ) – 12% або 32%; податок на вчинення правочинів від 0,1% до 2%; податок на нерухомість (встановлюється Радою Гміни).

Далі пані Інга більш детально зупинилась на оподаткування доходів юридичних осіб в Польщі (СІТ), пояснивши різницю між умовами оплати за базовою ставкою 19% та пільговою ставкою 9%, яка доступна лише тим, хто лише розпочинають ведення свої господарської діяльності – у році початку ведення діяльності (малий платник податків – дохід за попередній податковий рік не перевищує 2 млн євро брутто + дохід отриманий у цьому податковому році – не перевищив 2 млн євро).

Окрім того, спікерка детально описала механізми функціонування естонського СІТ у Польщі (податок на прибутки юридичних осіб (СІТ), податок від дивідентів, загальне оподаткування СІТ, естонський СІТ), податку на доходи юридичних осіб (СІТ) – 2020 рік, оподаткування доходів фізичних осіб (РІТ) (за % податку за І і ІІ порогами оподаткування), оподаткування доходів фізичних осіб, зареєстрованих як ФОП у Польщі (РІТ) (шкала податку, єдиний податок, фіксована сума податку, податкова картка) і податку на доходи з фізичних осіб (РІТ) – 2020 рік.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит