EUCON та АУБП стали інформаційними партнерами InvestPro Poland & Ukraine in Warsaw 2022 від Bosco Conference, який відбувся 9 листопада у Варшаві - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

EUCON та АУБП стали інформаційними партнерами InvestPro Poland & Ukraine in Warsaw 2022 від Bosco Conference, який відбувся 9 листопада у Варшаві

EUCON Legal Group та Асоціація українського бізнесу в Польщі стали інформаціними партнерами міжнародної B2B конференції InvestPro Poland & Ukraine in Warsaw 2022 від Bosco Conference, яка відбулась 9 листопада у Варшаві. Учасниками заходу стали адвокат, керуючий партнер EUCON, голова Правління Асоціації українського бізнесу в Польщі Ярослав Романчук та адвокат, партнер, керівник офісу EUCON у Варшаві Андрій Романчук, який виступив із темою «Практичні аспекти тимчасової релокації бізнесу до Польщі крізь призму правових, податкових, бухгалтерських та міграційних питань».

Захід зібрав понад 200 учасників з понад 30 країн світу, які спеціалізуються на наданні корпоративних та банківських послуг, захисті активів, управлінні приватним капіталом, а також у сферах інвестицій, нерухомості та оподаткування. Експерти обговорили питання перспективних напрямків для інвестування, ключових аспектів щодо управління капіталом та захисту активів, основні бізнес-програми для релокаії бізнесу, переваги, бенефіти та недоліки програм релокації, інвестування в нерухомість в інших країнах, питання модернізації структури бізнесу, міжнародного оподаткування, відкриття рахунків в іноземних банках та ін.

Андрій Романчук презентував учасникам конференції діяльність EUCON, зокрема у напрямку супроводу компаній і стартапів при виході на європейські ринки, продемонструвавши практичні кейси компанії. Спікер за етапами продемонстрував механізм дії екосистеми мережі стартапів, що функціонують між Україною і Польщею завдяки посередництву Асоціації українського бізнесу в Польщі та Polish-Ukrainian Startup Bridge, а також ISE Corporate Accelerator (з українського боку) і Rebels Valley, Startup Academy (з польського боку).

Перейшовши до теми податкових аспектів ведення бізнесу в Польщі, пан Андрій назвав основні ставки податків у Польщі, серед яких податок на товари та послуги – ПДВ (VAT) 23%, 8%, 5%, 0%; податок на доходи юридичних осіб (СІТ) – 19% або 9%; естонський СІТ як особливий вид оподаткування доходів юридичних осіб; податок на доходи з фізичних осіб (РІТ) – 12% або 32%; податок на вчинення правочинів від 0,1% до 2%; податок на нерухомість (встановлюється Радою Гміни).

Експерт більш детально розглянув оподаткування доходів юридичних осіб в Польщі (СІТ), механізми функціонування естонського СІТ у Польщі (податок на прибутки юридичних осіб (СІТ), податок від дивідентів, загальне оподаткування СІТ, естонський СІТ), податок на доходи юридичних осіб (СІТ) – 2020 рік, оподаткування доходів фізичних осіб (РІТ) (за % податку за І і ІІ порогами оподаткування), оподаткування доходів фізичних осіб, зареєстрованих як ФОП у Польщі (РІТ) (шкала податку, єдиний податок, фіксована сума податку, податкова картка) і податок на доходи з фізичних осіб (РІТ) – 2020 рік.

Андрій Романчук підкреслив, що Польща протягом 2014-2020 років стала найбільш успішним бенефіціаром фінансування з фондів ЄС, які було ефективно використано на розвиток різних галузей економіки, а також звернув увагу учасників на те, що слід звернути увагу на можливості використання фінансових інструментів у Польщі в аспекті запланованого ЄС виділення протягом 2021-2027 років 160 млрд. євро, з яких 125 млрд. виділятимуться на дофінансування, а 35 мрлд. – на кредити.

Окрім того, спікер детальніше зупинився на чинниках, що роблять ринок Польщі привабливим для іноземних інвесторів (спеціальні економічні зони, промислово-технологічні парки, державні гранти, дешеві банківські програми, певні податкові пільги тощо), а також на дев’яти видах залучення фінансування (FFF, accelerators, business angel, grant, VC Funds, crowdfunding, mezzanine funds, private equity funds, IPO).

Дуже важливими у контексті теми є питання найбільш поширених проблем, які траплялись зі стартапами при веденні діяльності у Польщі й при використанні фінансових інструментів, та найскладніших регуляційних бар’єрів для стартапів.

Андрій Романчук навів статистику щодо залучених сум фінансування, кількості й вартості інвестицій, залучених стартапами, та їх розподілу, а також розповів про джерела фінансування, які найчастіше використовуються стартапами, зокрема: польські та іноземні венчурні капітали, власні кошти, бізнес-ангели та PARP.

Також експерт розповів учасникам, які суми фінансування найчастіше залучаються, скільки інвестицій залучили стартапи в Польщі у 2 кварталі 2022 року, навів статистику щодо розподілу найбільшої частки інвестицій у Польщі у 2022 р.  та вартості залучених у стартапи інвестицій в Польщі у 2021 році.

Пан Андрій завершив виступ аналізом найпоширеніших проблем, пов’язані з виходом бізнесу на польський ринок, серед яких: аспекти бухгалтерського обліку; відкриття банківського рахунку; доступ до фінансових інструментів (кредитів); відмінності менталітету; управлінський підхід (авторитарний – власники/менеджери/команда); work-life balance; проблеми на кордоні; імміграційні проблеми; спроба власником вести бізнес у Польщі дистанційно і т.д.

Учасниками заходу також стали: Жиль-Еммануєль Трутат – засновник Capital Systeme Investissements (Швейцарія); Катерина Курлович – директор, Міжнародна співпраця у bbf (Кіпр); Др. Чаба Мадьяр – керуючий партнер Crystal Worldwide Group (Угорщина); Адам Моравський – керуючий Партнер, Юридична фірма “Morawski & Partners”; Маг. Йоханнес Шварц – генеральний Директор Zugimpex (Швейцарія) та ін.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит