12 липня 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд відмовив Київському центру зайнятості і залишив в силі рішення першої інстанції щодо скасування незаконного наказу про заборону працювати в Україні Савіку Шустеру. Адвокати Савіка Шустера Ярослав Романчук та Євген Петренко довели в суді, що рішення про анулювання дозволу на працю іноземному громадянину ґрунтувалося на недостовірній та неправдивій інформації.
Раніше, 13 червня 2016 року в Окружному адміністративному суді м. Києва відбувся розгляд позову адвокатів Міжнародного правового центру EUCON про визнання протиправним та скасування рішення Київського міського центру зайнятості щодо анулювання Дозволу на роботу Савіка Шустера.
Адвокати Ярослав Романчук та Євген Петренко довели у рамках судового засідання необґрунтованість рішення Київського центру зайнятості.
Нагадуємо, що 25 квітня 2016 року Київським центром зайнятості був виданий наказ щодо анулювання Дозволу на працю в Україні Савіку Шустеру.
У зв’язку із широким резонансом, який викликала ця подія, 28 квітня 2016 року центральний апарат Державної служби зайнятості призупинив дію наказу Київського міського центру зайнятості щодо прийняття рішення про анулювання дозволу на працю в Україні Савіку Шустеру «до повного з’ясування обставин».
Відео-коментар за результатами першого засідання Окружного адміністративного суду м. Києва 1 червня 2016 року:
Інтервью для ЦЕНЗОР.НЕТ
Попередні обставини податкового спору «Савік Шустер Студія» – ЧИТАТИ БІЛЬШЕ
Фоторепортаж з першого засідання Окружного адміністративного суду м. Києва 1 червня 2016 року:
Ярослав Романчук, адвокат Савіка Шустера, керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON, надав правову позицію захисту ТОВ «Савік Шустер Студія»:
“25 квітня 2016 року Київським центром зайнятості був виданий наказ щодо анулювання дозволу на працю в Україні Савіку Шустеру.
Підставою для такого скасування став лист Державної фіскальної служби України щодо того, що проти нього особисто відкрито кримінальне провадження.
Рішення щодо скасування наказу є нікчемним тому, що при подачі документів на продовження дозволу на працю, який був виданий 31.03.2016 року, Студія надала офіційну довідку, видану МВС України щодо відсутності по відношенню до Савіка Шустера кримінальних проваджень де б він проходив в якості підозрюваного та відсутності судимостей.
Кримінальне провадження, яке ведеться Слідчим управлінням ГУ ДФС у м. Києві порушене по факту і процесуальний статус Савіка Шустера на сьогоднішній день визначений як свідок.
Виходячи із цього можемо стверджувати що рішення, яке ґрунтувалося на неправдивій інформації повинно бути скасовано.
Договір фінансового кредиту укладений у 2008 році між резидентом Кіпру і Савіком Шустером, громадянином Канади.
Даний кредитний Договір не реєструвався в Національному Банку України.
Цей договір дійсний на сьогоднішній день, він не припинений і термін позовної давності застосовуватися не може, прощення боргу кредитором також не було.
Цільове призначення цих кредитних коштів – придбання будинку в Італії.
Правовідносини між двома суб’єктами відбувалися за межами території України.
Кошти на придбання будинку надходили на рахунок Савіка в Італії, гроші в Україну не заходили.
Податкова перевірка з цього питання не проводилася.
Податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб не нараховувалися, так як об’єкт оподаткування не виникав.
Кримінальне провадження за цим фактом відкрито на підставі заяви народного депутата України.
Процесуальний статус Савіка Шустера в цьому кримінальному провадженні значиться як свідок, підозру про злочин йому ніхто не пред’являв.
Притягнення особи до кримінальної відповідальності, як стадії кримінального переслідування, починається з моменту пред’явлення особі обвинувачення у вчиненні злочину.
На сьогоднішній день це правовідносини між резидентом Кіпру і Савіком Шустером, громадянином Канади, які ніяк не пов’язані з державою Україна”.
Попередні обставини податкового спору «Савік Шустер Студія» – ЧИТАТИ БІЛЬШЕ