Конструктивна сила: EUCON став стратегічним партнером Recovery Construction Forum - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Конструктивна сила: EUCON став стратегічним партнером Recovery Construction Forum

15 лютого у Варшаві у межах Міжнародної виставки й конференції Rebuild Ukraine відбувся Recovery Construction Forum – платформа для комунікації між представниками будівельної галузі європейських країн для прискорення відновлення українських громад, що постраждали внаслідок війни. EUCON став стратегічним партнером заходу, а адвокат, керуючий партнер Ярослав Романчук виступив у межах форуму в якості спікера.

Організатори Recovery Construction Forum – Конфедерація будівельників України та єдиний міжнародний виставковий оператор в Україні Premier Expo. У заході взяли участь представники державних органів, зокрема профільних міністерств, України та Польщі, української та європейської будівельної галузі, юридичних та страхових компаній та інвестори.

Почавши свій виступ, Ярослав Романчук у межах панелі «Напрями відбудови: житло, інфраструктура, промисловість» підкреслив, що для життя і розвитку країни надважливим є повноцінне функціонування економіки. У воєнний період саме економічний напрямок є одним із найважливіших паралельно із дипломатичним та інформаційним. Саме тому український бізнес сьогодні попри усі складнощі та проблеми продовжує працювати й сплачувати податки, організовувати свою діяльність, розвиватись, будувати плани на майбутнє, зокрема щодо інвестування.

У цьому конетексті, на думку спікера, важливо вести конструктивний діалог про післявоєнну відбудову України, аби оптимізувати усі процеси й оперативно реалізувати заплановане.

Пан Ярослав зазначив, що для залучення прямих інвестицій в Україну від західних партнерів очікуються такі кроки:

  • створення фондів прямих інвестицій за участю урядів країн;
  • надання державних гарантій та прямих кредитів компаніям, які інвестують кошти в Україну;
  • страхування від ризиків, зокрема політичних та військових.

Зі свого боку, український уряд для спрощення процесів та надання правових гарантій партнерам має:

  • продовжувати гармонізацію законодавства України із законодавством ЄС;
  • завершити судову реформу;
  • завершити формування антикорупційних органів;
  • регулювати конкуренцію через посилення незалежності Антимонопольного комітету;
  • завершити процес приватизації нестратегічних активів.

Крім того, експерт виокремив питання нагальності податкової реформи в Україні, яка є ключовою в аспекті залучення інвестицій.

Ярослав Романчук висловив важливу думку щодо того, що тема людського капіталу є наразі однією із найбільш болючих як для бізнесу, так і України загалом. Як мотивувати українців повернутись, як соціалізувати демобілізованих військових, як коректно реалізувати імміграційну політику для залучення нової робочої сили із-за кордону – усі ці питання залишаються дискусійними і постали перед українським суспільством вкрай гостро.

Ще однією не менш важливою думкою серед озвучених є теза про скасування Господарського кодексу та унормування діяльності й державної реєстрації громадських організацій, оскільки дуалізм цивільного права в Україні, що виник через наявність двох кодексів, які регулюють цивільні відносини, є радянським рудиментом і має бути усуненим.

Також спікер порушив питання видів залучення фінансування, кейсів за контрактами FIDIC, юридичного супроводу та надання комплексних послуг бізнесу, зокрема будівельному.

Учасниками панельної дискусії також стали: Доменіко Кампогранде – генеральний директор Федерації Європейської будівельної промисловості (FIEC) (модератор); Євген Плащенко – генеральний директор Директорату просторового планування території та архітектури Міністерства розвитку громад та територій України; Семен Кривонос – Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України; Еллен Гамілтон – провідна фахівчиня з міських питань глобальної практики розвитку міст, стійкості та землі World Bank; Рафал Рибацкі – керівник відділу кредитних операцій у сусідніх країнах в European Investment Bank; Денис Гайовий – асоційований директор, старший банкір Департаменту сталої інфраструктури Європейського банку реконструкції та розвитку ЄБРР в Україні; Олена Волошина – керівник діяльності Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні; Кетіл Тоннінг – керівниця робочої (цільової) групи FIEC-EIC «Україна» (Task Force «Ukraine»); Пітер Сталенс – спеціаліст з питань політики, Європейська Комісія, DG-Group – Відділ будівництва, машин і стандартизації; Данило Молчанов – керівник проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах (TAPAS)»; Анджей Райкевіч – незалежний член Наглядової ради ДУ «Фонд енергоефективності»; Євген Шакотько – заступник виконавчого директора Ukraine Invest; Павло Нагорний – генеральний директор ТОВ «Техномайн Інжиніринг»; Тіна Коллеруп Хансен – віцепрезидентка Danida Sustainable Infrastructure Finance (DSIF) у Investeringsfonden for Udviklingslande (IFU).

Зв’язатися з нами

Надіслати запит