Логічним продовженням ІХ Міжнародного форуму «Дні польського бізнесу в Україні» стала стратегічна сесія «Doing Business in Poland», організована Legal High School спільно із Юридичною групою EUCON.
У межах заходу спікерами стали експерти Варшавського офісу Юридичної групи EUCON, а саме Андрій Романчук – партнер та керівник Варшавського офісу Юридична Група EUCON, Міхал Спала – адвокат, Вальдемар Чьок – податковий радник, Артур Шевчик – радник з питань бухгалтерського та податкового обліку, Патриція Дередас – юрист та Інга Лівандовська – юрист.
Так, стратегічну сесію розпочав своїм виступом модератор заходу Андрій Романчук. Пан Романчук розповів слухачам про види товариств у Польщі, способи їх реєстрації, основні документи, що регулюють їх діяльність. Окремо експерт закцентував увагу на питаннях учасників товариств, статутного капіталу, органів правління, відповідальності за правопорушення, скоєні учасниками товариств. Також Андрій Романчук розповів про всі етапи процедури реєстрації та про труднощі, які можуть виникнути при відкритті банківського рахунку.
Наступним отримав слово Міхал Спала. Спікер у межах теми «Набуття права власності на нерухоме майно іноземцем у Польщі» говорив про способи і терміни отримання дозволу на набуття нерухомості, методи доведення зв’язку із Польщею з метою отримання дозволу. Спікер також назвав проблеми, які найчастіше виникають при придбанні іноземцем нерухомості у Польщі.
Продовжився захід виступом Вальдемара Чьока на тему «Податкова система Польщі, податкові спори та застосування конвенції про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Польщею». Так, пан Чьок подав інформацію про обов’язки і права платників податків у Польщі, розповів про податок від доходу, порядок сплати податків юридичними та фізичними особами, категорії платників, види пільг та механізм їх призначення, основні ставки доходів та порядок їх декларування. Експерт окремо розглянув питання функціонування податкової системи Польщі загалом, звіту зі сплати податку та розповів про роботу ратифікованої Конвенції про уникнення подвійного оподаткування.
Наступним спікером став Артур Шевчик, який розповів учасникам стратегічної сесії про функціонування та особливості податкового та бухгалтерського обліків у Польщі та розібрав головні помилки, яких допускаються українські власники польських компаній, а також їх наслідки.
Інформативним, цікавим і корисним став виступ Патриції Дередас, яка поділилася зі слухачами інформацією про судову систему в Польщі, зокрема функціонування, особливості, діяльність і структуру Верховного суду і військового правосуддя, загального та адміністративного правосуддя і про процедуру розгляду судових спорів.
Про трудове та міграційне право Польщі, помилки, яких українці у Польщі припускаються найчастіше, говорила Інга Лівандовська. Так, пані Лівандовська розглянула питання легальності перебування у Польщі, назвала підстави легального перебування у Польщі, детально розповіла про процедуру отримання візи та карту побуту, зокрема про її види та підстави для отримання. Також експерт вказала перелік документів, на підставі яких можна працювати в Польщі легально, та розповіла про умови працевлаштування.
Завершилась стратегічна сесія «Doing Business in Poland» презентацією керуючого партнера Юридичної групи EUCON Ярослава Романчука проекту Центру обслуговування бізнесу «Ukrainian Business Hub» у м. Варшава, який був реалізований Юридичною групою EUCON. Зміст цього проекту полягає в тому, що в одному великому приміщенні функціонують різні компанії, що надають широкий спектр аутсорсингових послуг в багатьох сферах. Клієнтами Центру обслуговування бізнесу є польські компанії, кінцеві бенефіціари яких – українські резиденти.