Лариса Врублевська про актуальні питання трансфертного ціноутворення 2024 - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Лариса Врублевська про актуальні питання трансфертного ціноутворення 2024

7 листопада 2024 року Лариса Врублевська, аудиторка, партнерка,  керівниця практики трансфертного ціноутворення EUCONLAW Group, виступила на семінарі Асоціації платників податків України з презентацією на тему «Актуальні питання трансфертного ціноутворення 2024». У своїй доповіді вона висвітлила актуальні питання підготовки ТЦ звітності та  основні зміни у регулюванні трансфертного ціноутворення, які очікуються з 01.01.2025.

Лариса Врублевська зазначила, що удосконалення системи оподаткування України у сфері трансфертного ціноутворення є одним із пріоритетних завдань Національної стратегії доходів до 2030 року. Серед останніх нововведень вона відзначила впровадження інноваційного ІТ-рішення для управління ризиками міжнародного оподаткування — Інтегрованої комп’ютерної системи «Автоматизована система обробки великих масивів даних для аналізу ризиків трансфертного ціноутворення» (ІКС Big Data TP).

Також спікер відзначила, що у 2024 року Державна податкова служба України здійснила перший міжнародний автоматичний обмін інформацією за Стандартом CRS, що сприяло отриманню даних від понад 50 іноземних юрисдикцій та відправленню інформації до більш ніж 30 юрисдикцій.

Експертка детально розглянула зміни, що набудуть чинності з 1 січня 2025 року. Серед них — нові критерії визначення пов’язаності юридичних осіб, які враховуватимуть частку операцій з нерезидентами в загальному обсязі доходів та витрат. Крім того, вказала на можливість контролюючих органів встановлювати факт пов’язаності за наслідками перевірок, з використанням фактичних обставин здійснення операцій та діяльності в цілому. Окрім цього, були детально розглянуті оновлені критерії для формування нового Переліку юрисдикцій.

Також виступ Лариси Врублевської охопив важливі питання, пов’язані з підготовкою документації з  трансфертного ціноутворення. Було детально розглянуто аспекти зіставності операцій, застосування нових порядків для контрольованих операцій з сировинними товарами, а також найпоширеніші недоліки документацій з ТЦУ, зокрема в контексті звітної кампанії 2023 року. Особливу увагу було приділено аспектам проведення самостійних коригувань та конструктивним дивідендам,  відповідальності за порушення норм ТЦУ під час воєнного стану, а також аналізу судової практики Верховного Суду України.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит