Мінфін та ДПСУ розпочали активну роботу над підготовкою законодавчої та адміністративної бази України у сфері оподаткування та податкового адміністрування для вступу до Європейського Союзу - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Мінфін та ДПСУ розпочали активну роботу над підготовкою законодавчої та адміністративної бази України у сфері оподаткування та податкового адміністрування для вступу до Європейського Союзу

Міністерство фінансів України, Державна податкова служба України та Програма ЄС з підтримки України з управління державними фінансами (EU4PFM) розпочали активну роботу у форматі робочих груп над підготовкою законодавчої бази у сфері оподаткування та податкового адміністрування, необхідної для вступу до Європейського Союзу.

Кожне положення правового акту ЄС повинно бути належним чином впроваджене в національне законодавство кожної країни-члена ЄС, забезпечуючи однакове застосування тих положень оподаткування, які гармонізовані на рівні ЄС.

Податкова політика ЄС складається з двох компонентів: прямого оподаткування, яке залишається виключною відповідальністю держав-членів, і непрямого оподаткування, яке впливає на вільний рух товарів і свободу надання послуг на єдиному ринку.

Пріоритетним напрямком у компоненті прямого оподаткування на думку МФУ  є імплементація Директив у сфері протидії ухиленню від сплати податків (ATAD 1 та ATAD 2). Ця робота передбачає впровадження нових інструментів (зокрема, загальне правило протидії ухилення від сплати податків (GAAR), антигібридні правила (hybrid mismatch)), які дозволять більш ефективно протидіяти ухиленню від сплати податків в Україні.

Проєкт EU4PFM також рекомендує імплементувати положення Директиви про адміністративне співробітництво (DAC7) щодо автоматичного обміну інформацією операторів цифрових платформ, запровадивши відповідний стандарт ОЕСР.

Для імплементації Директив ЄС вже розглянуто пріоритетність їх впровадження в Україні, проводиться їх огляд та порівняльний аналіз щодо відповідності українського податкового законодавства положенням Директив ЄС.

Джерело:

https://www.mof.gov.ua/uk/news/rozpochato_aktivnu_robotu_nad_pidgotovkoiu_zakonodavchoi_ta_administrativnoi_bazi_ukraini_u_sferi_opodatkuvannia_ta_podatkovogo_administruvannia_dlia_vstupu_do_ievropeiskogo_soiuzu-3877

Зв’язатися з нами

Надіслати запит