І хоча рік лише розпочався, але новий сезон заходів від Юридичної групи EUCON вже активно набирає обертів! Так, 24 січня в “Admiral Hall” у межах семінару «Трансфертне ціноутворення: теорія на прикладах» наші експерти поділилися своїм досвідом у сфері практики трансфертного ціноутворення із учасниками заходу – представниками компаній, які підпадають під законодавство у сфері ТЦУ.
Аудитор, партнер, керівник практики трансфертного ціноутворення Юридичної Групи EUCON Лариса Врублевська розповіла слухачам про порядок інвентаризації контрольованих операцій за 2018 рік, зокрема про засади віднесення операцій до контрольованих, застосування вартісного критерію, про господарські операції між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, розрахунок обсягу операцій з контрагентом, про механізм розрахунку вартісного критерію, розрахунок суми річного доходу (облік за МСФО), особливості застосування Переліків КМУ №480 та №1045, специфічні операції, останні роз’яснення ДФСУ щодо визнання операцій контрольованими. Також спікер навела практичні приклади і провела аналіз найпоширеніших помилок.
На тему “Економічний аналіз. Застосування методу порівняльної неконтрольованої ціни (ПНЦ). Джерела інформації. Практичні приклади застосування методу” виступив податковий консультант Юридичної Групи EUCON Віктор Білобловський. Так, експерт презентував доповідь про сутність методу ПНЦ та його пріоритетність, визначення зіставності характеристик товарів для методу ПНЦ, про специфіку застосування методу ПНЦ до товарів, що мають біржове котирування, наявні джерела інформації, про практичне застосування методу ПНЦ до кредитних операцій, підкріпивши виступ практичними прикладами.
Інформативним та насиченим був виступ аудитора, податкового консультанта Юридичної Групи EUCON Жанни Білобловської на тему “Економічний аналіз. Застосування методів, що базуються на розрахунку показника рентабельності. Сегментація показників фінансової звітності. Облікові аспекти. Практичні приклади”. Спікер розповіла учасникам семінару про особливості аналізу методів ТЦУ, про вибір фінансового показника в межах методу чистого прибутку, інструменти коригування показників рентабельності, алгоритм сегментації показників фінансової звітності та ін., продемонструвавши у якості прикладів цікаві кейси.
Наступною була доповідь заступника керівника практики трансфертного ціноутворення, податкового консультанта Юридичної Групи EUCON Юрія Чеботаря. Експерт у межах виступу на тему “Пошук зіставних операцій та зіставних юридичних осіб” розповів про елементи зіставності, зокрема, вказавши критерії, які найчастіше використовуються в практиці, про алгоритм пошуку зіставних компаній, про формування первинної вибірки та стратегію пошуку зіставних осіб в базі даних, перевірку компаній у ручному режимі, аналіз можливості використання власних зіставних неконтрольованих операцій (або операцій контрагента), джерела інформації, про побудову і розрахунок діапазону цін/рентабельності та навів приклади вибірки.
Завершився семінар виступом Лариси Врублевської з практичним покроковим прикладом обґрунтування рівня цін у контрольованих операціях імпорту. Детально був представлений економічний та порівняльний аналіз. Так, пані Врублевська на конкретних прикладах розповіла про алгоритм аналізу, про механізм проведення функціонального аналізу, про критерії, за якими обирається найбільш доцільний метод трансфертного ціноутворення, та власне про методи ТЦУ, а також про особливості розрахунку діапазону рентабельності, самостійне коригування, коригування за наслідками перевірки.
P.S. Нагадаємо, що в травні відбудеться щорічний Міжнародний форум «Трансфертне ціноутворення – 2019», організований Юридичною групою EUCON. Цьогорічний форум проводитиметься вже вп’яте і традиційно збере на одному майданчику представників державних органів влади, бізнесу і провідних експертів. Тож усіх охочих запрошуємо відвідати захід, реєстрація буде відкрита незабаром! Слідкуйте за нашими новинами на сторінці у Fb та на нашому сайті http://www.euconlaw.com/