Андрій Романчук провів лекцію про ведення бізнесу в Польщі

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

New business generation: Андрій Романчук провів лекцію про ведення бізнесу в Польщі студентам Лазарського університету у Варшаві

23 листопада відбулась лекція для студентів напрямку менеджменту Лазарського університету у Варшаві у межах навчального предмету «Doing Business in Emerging Economies» із адвокатом, партнером, керівником офісу EUCON у Варшаві Андрієм Романчуком.

У межах теми «Ведення бізнесу в Польщі. Найбільші помилки та як їх уникнути» Андрій Романчук презентував учасникам зустрічі діяльність EUCON, зокрема у напрямку супроводу компаній і стартапів при виході на європейські ринки, продемонструвавши практичні кейси компанії. Спікер за етапами продемонстрував механізм дії екосистеми мережі стартапів, що функціонують між Україною і Польщею завдяки посередництву Асоціації українського бізнесу в Польщі та Polish-Ukrainian Startup Bridge, а також ISE Corporate Accelerator (з українського боку) і Rebels Valley, Startup Academy (з польського боку). Також лектор поділився власним досвідом проходження спеціалізованих навчальних програм та стажувань.

Пан Андрій детально розповів студентам про 11 кроків, необхідних для створення власного бізнесу: генерування назви бізнесу, вибір бізнес-структури, складання бізнес-плану, реєстрація компанії, налаштування податкового обліку, отримання ліцензій та дозволів, відкриття банківського рахунку, складання бюджету, забезпечення фінансування, вивчення системи відрахувань (податків) та налаштування автоматизованих процесів. Експерт поетапно описав процес створення стартапу, проаналізувавши кожен з елементів ланцюжка.

Лектор детально розібрав питання оподаткування бізнесу в Польщ, назвавши основні ставки податків у Польщі, серед яких податок на товари та послуги – ПДВ (VAT) 23%, 8%, 5%, 0%; податок на доходи юридичних осіб (СІТ) – 19% або 9%; естонський СІТ як особливий вид оподаткування доходів юридичних осіб; податок на доходи з фізичних осіб (РІТ) – 12% або 32%; податок на вчинення правочинів від 0,1% до 2%; податок на нерухомість (встановлюється Радою Гміни).

Експерт звернув увагу учасників зустрічі на те, що Польща протягом 2014-2020 років стала найбільш успішним бенефіціаром фінансування з фондів ЄС, які було ефективно використано на розвиток різних галузей економіки, а також звернув увагу учасників на те, що слід звернути увагу на можливості використання фінансових інструментів у Польщі в аспекті запланованого ЄС виділення протягом 2021-2027 років 160 млрд. євро, з яких 125 млрд. виділятимуться на дофінансування, а 35 мрлд. – на кредити.

Також спікер детальніше зупинився на чинниках, що роблять ринок Польщі привабливим для іноземних інвесторів (спеціальні економічні зони, промислово-технологічні парки, державні гранти, дешеві банківські програми, певні податкові пільги тощо), а також на дев’яти видах залучення фінансування (FFF, accelerators, business angel, grant, VC Funds, crowdfunding, mezzanine funds, private equity funds, IPO).

Надважливими у контексті теми є питання найбільш поширених проблем, які траплялись зі стартапами при веденні діяльності у Польщі й при використанні фінансових інструментів, та найскладніших регуляційних бар’єрів для стартапів.

Андрій Романчук навів статистику щодо залучених сум фінансування, кількості й вартості інвестицій, залучених стартапами, та їх розподілу, а також розповів про джерела фінансування, які найчастіше використовуються стартапами, зокрема: польські та іноземні венчурні капітали, власні кошти, бізнес-ангели та PARP.

Окрім того, учасники зустрічі розглянули статистику щодо того, які суми фінансування найчастіше залучаються, скільки інвестицій залучили стартапи в Польщі у 2 кварталі 2022 року, навів статистику щодо розподілу найбільшої частки інвестицій у Польщі у 2022 р.  та вартості залучених у стартапи інвестицій в Польщі у 2021 році.

Пан Андрій проаналізував найпоширеніші проблеми, пов’язані з виходом бізнесу на польський ринок, серед яких: аспекти бухгалтерського обліку; відкриття банківського рахунку; доступ до фінансових інструментів (кредитів); відмінності менталітету; управлінський підхід (авторитарний – власники/менеджери/команда); work-life balance; проблеми на кордоні; імміграційні проблеми; спроба власником вести бізнес у Польщі дистанційно і т.д.

Наприкінці зустрічі Андрій Романчук розповів студентам про перелік позицій у компанії, доступних для стажування, описавши перспективи набуття цінного досвіду та професійних навичок, а також відповів на питання учасників.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит