26 листопада 2018 року у межах Школи податкової практики Legal High School пройшов Discussion Hub «BEPS: чи готовий бізнес?». Протягом заходу учасники зосередилися на обговоренні зарубіжного досвіду реалізації плану BEPS, українських реалій імплементації ключових зобов’язань, взятих Україною при приєднанні до BEPS, ключових новацій законопроекту, погляду бізнесу на запропоновані новели, деофшоризації та автоматичного обміну інформацією та ін.
Зокрема, у дискусії в якості модератора заходу взяв участь адвокат, керуючий партнер Юридичної групи EUCON Ярослав Романчук. Під час свого виступу пан Романчук зупинився на питаннях впливу глобальних процесів на інвестування через закордонні фінансові інститути. Також спікер зазначив, що величезні фінансові ресурси містяться в низькоподаткових зонах і не оподатковуються в країнах резидентності. В продовження своєї доповіді він додав, що за різними даними близько 80% світової торгівлі припадає на операції, які здійснюються між компаніями, що входять до складу однієї групи, тобто між пов’язаними особами. Пан Романчук підкреслив, що після світової кризи 2008 року лідери розвинених країн почали замислюватися над тим, як виконувати передвиборні обіцянки і змусити транснаціональні корпорації платити податки в країнах, де генерує додана вартість. В свою чергу, лідери G-20 пішли іншим шляхом: не шляхом боротьби із конкретними зловживаннями, а шляхом зміни правил, яка відбулась на підставі системного звіту ОЕСР, який ліг основу розробки нових правил BEPS.
Спікер також вказав на те, що впровадження інклюзивної програми BEPS започаткувало глобальну реформу корпоративного оподаткування і що ця реформа повинна зробити оподаткування більш ефективним, прозорим та справедливим. На думку пана Романчука, на BEPS варто дивитися через призму трьох складових: явище, документація, набір інструментів. На завершення спікер додав, що у кінці жовтня Мінфін та НБУ оприлюднили законопроект і дали місячний термін на його обговорення, наслідки якого згодом стануть зрозумілі.
У дискусії також взяли участь: Євген Степанюк – начальник Управління реформування фінансового сектору Департаменту стратегії та реформування НБУ, Євген Козлов – радник заступника Міністра фінансів України та експерти міжнародних і вітчизняних юридичних компаній.