В рамках круглого столу на тему «Тенденції міжнародного оподаткування: висновки для України», який пройшов у Києві в приміщенні УНІАН 10.06.2016 року, було розглянуте питання вимог до документації з трансфертного ціноутворення. Доповідала по даній тематиці Лариса Врублевська, партнер, керівник практики трансфертного ціноутворення EUCON Міжнародний правовий центр, аудитор, голова Комітету з питань трансфертного ціноутворення Асоціації податкових радників.
«Основним пріоритетом українського уряду є підвищення інвестиційної привабливості економіки та протидія ухиленню від сплати податків, тому важливою є імплементація в національне законодавство кроку 13 плану BEPS, який передбачає побудову трирівневої структури звітності, а саме: «country-by-country», «master file», «local file». Зведений звіт по країнам «country-by-country», подається головною материнською компанією транснаціональної групи, такий звіт подається тільки тоді, коли загальний дохід групи становить не менше 750 мільйонів євро за рік. «Master file» також готується та подається материнською компанією у своїй юрисдикції з можливістю подальшого автоматичного обміну інформацією із іншими країнами. «Local file» – подається одиницями груп у своїх юрисдикціях», – зазначила Лариса Врублевська.
Лариса Врублевська проінформувала, що на сьогоднішній день більше 20 країн світу вже імплементували або розробили законопроекти щодо введення 13 кроку плану BEPS в податкове законодавство. Також вона акцентувала увагу на те, що багато країн вже приєдналися до багатосторонньої угоди про обмін податковою інформацією, яка передбачає подачу уніфікованого звіту «country-by-country», заходи щодо забезпечення конфіденційності інформації та проведення консультацій між компетентними органами відповідних країн.
Загалом, застосування трирівневої структури звітності може призвести до виявлення фактів того, що окремі компанії отримують прибуток, що є не співрозмірним до вкладу кожної юрисдикції у створенні доданої вартості у ланцюгу поставок, таким чином контролюючи органи матимуть можливість проглянути весь ланцюг поставок та формування доданої вартості.
Лариса також розповіла, яка саме інформація повинна міститись в таких звітах, які можуть бути нестандартні випадки під час звітування та які санкції застосовуються у разі неподання звітів.
Резюмуючи виступ, Лариса наголосила, що варто готуватись до приєднання України до багатосторонньої угоди про автоматичний обмін податковою інформацією, тому компаніям, які належать до транснаціональних груп, слід замислитись щодо збору інформації відповідно до нових вимог.
Відео виступу Лариси Врублевської: