Доступні для бізнесу фінансові інструменти від Польщі та ЄС, привабливість польського ринку для інвесторів та особливості релокації: адвокат, керуючий партнер EUCON Ярослав Романчук став спікером у межах конференції «AGRO&FMCG України як стратегічний напрямок розвитку в світі», що відбулась 28 вересня у Варшаві.
Організатори заходу – Best Business Network – Українсько-Європейський Хаб (Ukrainian-European Business Hub) для бізнесу, що сприяє і забезпечує ефективним партнерству та колабораціям.
Учасники конференції сфокусувались на обговоренні юридичних, фінансових і стратегічних питань у сферах агробізнесу та FMCG крізь призму практичного досвіду експертів.
У межах теми «Релокація бізнесу в Польщі та практичні аспекти доступу до фінансів та фінансових інструментів ЄС» Ярослав Романчук розповів учасникам, чим привабливий ринок праці у Польщі, у чому полягають переваги її стратегічного розташування, чим сприятливі умови для інвестування та як саме розвинене ділове середовище.
Спікер більш детально зупинився на аналізі об’ємів людських ресурсів у Польщі та привабливості польського ринку для іноземних інвесторів, серед яких такі чинники, як: спеціальні економічні зони, промислово-технологічні парки, державні гранти, структурні програми, доступ до фінансових ресурсів, державне експортне кредитування, дешеві банківські кредити, певні податкові пільги.
На думку експерта, слід звернути увагу на можливості використання фінансових інструментів у Польщі в контекстів запланованого ЄС виділення протягом 2021-2027 років 160 млрд. євро, з яких 125 млрд. виділятимуться на дофінансування, а 35 мрлд. – на кредити.
Ярослав Романчук детально розглянув умови та зміст Пакету регіональної допомоги у Польщі як інструменту підтримки нових інвесторів. Пан Ярослав також озвучив переваги співпраці з такими польськими установами розвитку, як ARP (інвестиції та реструктуризація), PAIH (торгівля та інвестиції), BGK (банківська справа), KUKE (страхування), PARP (підприємництво), які пропонують ряд програм та фінансових інструментів для релокації, підтримки та розвитку бізнесу.
Експерт розібрав види залучення фінансування (FFF, Business Angel, VC Funds, Crowdfunding, Mezzanine Funds, Private Equity Funds, IPO), детально розповів про етапи, способи (реєстрація нової компанії, представництво, редоміциляція), витрати, наслідки, переваги й недоліки релокації бізнесу з України в Польщу (крізь призму кожного зі способів, зупинився на кожному з видів правових форм ведення бізнесу в Польщі, зокрема на їх перевагах і недоліках.
Ярослав Романчук перерахував перелік основних ставок податків у Польщі, окреслив реалії процесу сплати податків юридичними особами у Польщі (у контексті виду правової форми ведення бізнесу), розповів про функціонування Конвенції про уникнення подвійного оподаткування та її особливості, зокрема про особливості сплати податків у контексті резидентства, декларування доходів, отриманих за кордоном. Не оминув спікер і питання оподаткування крізь призму імплементованого плану BEPS і його наслідків. Важливим також є пункт щодо категорій платників податків у Польщі, а також старту функціонування системи CRS в Україні та продовження терміну податкової амністії.
Спікер розповів про діяльність Ukrainian Business Hub у Варшаві та комплекс послуг і можливостей, які надає хаб українським підприємцям. Так, хаб задовольняє потреби бізнесу щодо оптимізації часу та ресурсів, оскільки підприємці можуть отримати усі необхідні послуги в одному місці.
Учасниками заходу також стали: Владислава Магалецька (Рутицька) – Радник віце-прем’єр-міністра України, Колишній заступник міністра продовольства та сільського господарства України, Колишній голова Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів; Дар’я Дідковська – підприємниця з 17-річним досвідом ведення бізнесу; власниця та СЕО агрокомпанії «АПК-РЕСУРС»; засновниця Ukrainian-European Business Hub-The Best Business Network, Засновниця The Best Version Community For Woman; Галина Хейло – Віце-президент асоціації Українських Банків. Президент Української асоціації платіжних систем; Константин Буяло – міжнародний адвокат Словаччини та Польщі. Міжнародне адвокатське об’єднання Officium з офісами в Україні (Київ), Словаччині (Братислава), Польщі (Катовіце); Євген Тепляков – визнаний тренер з продажу #1 в Україні, володар статусу «Золотий тренер з В2В продажів» 2019 та 2020 та 2021 року, входить у ТОП 5 найкращих бізнес тренерів України, найвідоміший в Україні бізнес-консультант.