23 вересня 2010 року в Києві пройшов семінар «Платники податків і податкові органи: правові конфлікти та шляхи їх вирішення», організований Міжнародним правовим центром «EUCON» разом з Міжнародним аудиторським союзом та при участі фахівців Державної податкової адміністрації (ДПА) України.
23 вересня 2010 року в Києві пройшов семінар «Платники податків і податкові органи: правові конфлікти та шляхи їх вирішення», організований Міжнародним правовим центром «EUCON» разом з Міжнародним аудиторським союзом та при участі фахівців Державної податкової адміністрації (ДПА) України. Був висвітлений широкий спектр питань взаємин платників податків і податкових органів: починаючи від основ державного контролю в сфері оподатковування до оскарження неправомірних дій і рішень державної податкової служби й судової практики по окремих категоріях податкових суперечок. Своєрідним ноу-хау семінару став виступ по ключових питаннях кількох співдоповідачів, що представляють позицію податкової адміністрації і радників з питань оподатковування (юристів або аудиторів).
Великий інтерес і безліч питань викликало виступ судді ВАСУ Галини Голубєвої, що представила доповідь по актуальній для багатьох платників податків судовій практиці визнання угод удаваними.
Відкрив роботу семінару керуючий партнер Міжнародного правового центра EUCON Ярослав Романчук, що висловив упевненість, що семінар буде цікавий практикам, які збагатяться новими знаннями, корисними при діалозі з податковими органами. І цей прогноз виправдався: представники ДПА України — керівники департаментів або їх заступники не тільки представили загальну позицію ДПА України по напрямках, що обговорювалися, але й відповіли на численні питання по конкретних спірних ситуаціях.
При цьому директор департаменту масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА України Віктор Косарчук звернув увагу на недостатньо активне, на його думку, використання юристами можливості одержання роз’яснення ДПА України. За його словами, щодня в департамент надходить близько 60—80 звернень щодо роз’яснення податкових норм. Усього ж податковими органами було затверджено близько 15 тисяч роз’яснень по різних питаннях.