Про Польщу як альтернативу офшорам говорили на V Міжнародному форумі із захисту бізнесу - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Про Польщу як альтернативу офшорам говорили на V Міжнародному форумі із захисту бізнесу

9 вересня 2020 року керуючий партнер Юридичної групи EUCON Ярослав Романчук під час V Міжнародного форуму із захисту бізнесу в рамках сесії «Транскордонний захист бізнесу» презентував доповідь «Чи стане Польща альтернативою офшорів для корпоративного структурування бізнесу з метою захисту активів».[:]

Зі слів Ярослав Романчука, ще нещодавно український бізнес використовував іноземний елемент в податковому структуруванні бізнесу з метою оптимізації податкового навантаження, приховування кінцевих бенефіціарів, підвищення інвестиційної привабливості, залучення інвестицій та захисту своїх активів від зазіхань третіх осіб та рейдерських захоплень. Але в 2015 році був розроблений план BEPS – план боротьби з розмиванням податкової бази, починаючи з 2017 року, всі корпоративні структури, які були розроблені в низькоподаткових юрисдикціях почали тріщати по швам. «Сьогодні в усіх європейських країнах розкриття кінцевих бенефіціарів стало нормою, а як такої банківської таємниці вже не існує. Це спонукало український бізнес шукати нові шляхи», – наголосив Ярослав Романчук.

В своїй доповіді Ярослав розповів про переваги юрисдикції Польща для українського бізнесу. Зокрема він зазначив про близькість до потенційних споживачів та постачальників, диверсифікацію ризиків (валютні, інфляційні, рейдерські), доступ до дешевих фінансових ресурсів, наявність спеціальних економічних зон. Також спікер додав, оскільки польське законодавство дозволяє нерезидентам бути засновниками та керівниками компаній, останнім часом польську юрисдикцію все частіше стали використовувати для корпоративного структурування бізнесу. Крім того, до статутного капіталу польської компанії можна вносити будь-які активи, що є елементом їх захисту.

Серед спікерів сесії були провідні українські експерти, а також експерти з Німеччини та Туреччини.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит