Річна звітність та зміни на 2021: аудитор, партнер, керівник практики трансфертного ціноутворення EUCON Лариса Врублевська протягом онлайн-вебінару, який відбувся 28 січня, розповіла про трансфертне ціноутворення за підсумками 2020 року. Зокрема, слухачі мали змогу почути актуальну інформацію щодо рекомендованого алгоритму дій у кінці звітного періоду; про контроль і перевірки в умовах карантину, нові правила, нову звітність, строки набрання чинності новацій, ділову мету в трансфертному ціноутворенні, конструктивні (приховані) дивіденди та ін.
Експертка протягом виступу, перш за все, зосередилась на змінах, які були внесені до закону Закон 466-ІХ щодо трирівневої документації з ТЦУ. Спікер зазначила, що відповідно до внесених змін тепер ми маємо трирівневу документацію, яка складається з документації з трансфертного ціноутворення (локальний файл), глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файл) (для певної категорії платників податків) та звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній (country-by-country reporting) (за певних умов).
Лариса Врублевська більш детально пояснила, кого саме буде стосуватися трирівнева документація. Зокрема, локальну документацію зобов’язані готувати всі платники податків, резиденти України, що мають контрольовані операції. Глобальна документація (майстер-файл) і звіт у розрізі країн (country-by-country reporting) подають ті платники податків, які входять до складу міжнародної групи компаній та виконують вартісний критерій. Для глобальної документації загальний річний дохід повинен склади від 50 млн. євро, звіт у розрізі країн – консолідований дохід групи від 750 млн. євро.
Також лекторка детально розглянула усі зміни в ТЦУ за 2020 рік: доповнення Переліку № 480 новими ОПФ, нові критерії визнання осіб пов’язаними (поріг для визнання осіб пов’язаними 25%, утворення без статусу юридичної особи), нові типи контрольованих господарських операцій, додаткову методологію для операцій з нематеріальними активами та операцій з реструктуризації (відповідно до Національних або Міжнародних стандартів оцінки), правила для операцій із сировинними товарами, зміни щодо розумної економічної причини (ділова мета) (пп.140.5.15 ПКУ), оподаткування (15%) конструктивних дивідендів з 2021 р. (пп.14.1.49 ПКУ) та розширення переліку операцій для 30% коригування (пп.140.5.5-1 ПКУ) та інше.