В Посольстві Республіка Польща в Україні 05 лютого 2015 року відбувся семінар «Податкові новації 2015: практичне застосування для бухгалтерських служб» для представників бухгалтерських та фінансових служб компаній з польськими інвестиціями. У якості доповідачів виступили фахівці Міжнародного правового центру EUCON та представники Державної фіскальної служби України. Основною метою даного заходу було ознайомлення слухачів з новаціями та надання рекомендацій щодо практичного застосування положень законодавства про податковий компроміс, трансфертне ціноутворення, електронне адміністрування податку на додану вартість, податок на прибуток.
Семінар відбувся при організаційній співпраці Економічного відділу Посольства республіки Польща, Польсько-Української господарчої палати, Міжнародного товариства польських підприємців в Україні та за підтримки Відділу сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Республіки Польща.
Відкриваючи керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON Ярослав Романчук зазначив, що 2015 рік для України – це рік змін, і реформа податкового законодавства, це спроба досягти стимулюючого ефекту для розвитку економіки. Він підкреслив, що всі обговорення та дискусії залишились позаду, тепер завдання бізнесу – опанувати нові законодавчі вимоги, а завдання законотворців – своєчасно реагувати на виявлені практиками недоліки.
Наступний доповідач, адвокат, старший юрист МПЦ EUCON Володимир Бевза детально зупинився на перевагах та недоліках податкового компромісу, зазначив, що приймаючи рішення щодо подання уточнюючого розрахунку платникам податків необхідно оцінювати ризики притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб підприємства за іншими складовими злочину такими як шахрайство, підробка документів та ін.
Керівник практики трансфертного ціноутворення Міжнародного правового центру EUCON, аудитор Лариса Врублевська представляючи зміни, які зазнало законодавство в сфері трансфертного ціноутворення, звернула увагу слухачів на значне розширення кола осіб, що підпадають під дію цих норм. До цього, на її думку, привело суттєве зниження вартісних критеріїв, що застосовуються для визнання операцій контрольованими. Крім того, провівши аналіз змін правил адміністрування в сфері трансфертного ціноутворення, вона підсумувала, що правила стали більш жорсткими для платників податків.
Коментуючи зміни, що стосуються податку на прибуток представник ДФСУ Олексій Задорожний визначив, що саме цього податку стосуються найбільш революційні зміни. Крім того він детально представив механізм нового розрахунку, який повністю базується на даних бухгалтерського обліку з коригуванням за трьома групами податкових різниць, передбачених ПКУ.
В процесі огляду нового законодавства в сфері ПДВ, представник ДФСУ Сергій Тимошенко відповів на численні запитання слухачів пов’язаних з реєстрацією податкових накладних в електронному реєстрі. Крім цього були визначені процедури, пов’язані з недосконалістю системи, які вимагають негайного доопрацювання.
Здійснюючи огляд нового законодавства в сфері боротьби з корупцією та відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом, наступний спікер Ганна Шишко, повідомила слухачів про необхідність обов’язкового запровадження в юридичних особах внутрішніх регламентів контролю та призначення відповідальних за нагляд посадових осіб. Адвокат зазначила, що в компанії EUCON була створена нова практика комплаєнсу, яка надає послуги з запровадження внутрішніх стандартів дотримання всіх законодавчих вимог, що наразі є дуже актуальним з огляду на велику кількість запитів з цього приводу.
Підсумовуючи процес дискусії, Ярослав Романчук підтвердив готовність Міжнародного правового центру EUCON і далі проводити такі заходи за запитами та тематиками, які цікаві польським компаніям, і запропонував оперативне інформування платників податків про останні законодавчі зміни і можливі правові наслідків їх застосування.