Набуття права власності на нерухоме майно та на земельні ділянки

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Стан ринку нерухомості в Польщі, інвестиції, ділові контакти та нові ринки: Ярослав Романчук та Інга Лівандовська стали спікерами конференції «Нерухомість та інвестиції в Польщі» від BBN

23 листопада топові девелопери, урбаністи, експерти з фінансів та права, підприємці зібрались у межах конференції «Нерухомість та інвестиції у Польщі» від Ukrainian European Business Hub BBN, яка відбулась у Варшаві. Адвокат, керуючий партнер EUCON Ярослав Романчук та податкова консультантка, радниця Інга Лівандовська стали спікерами у межах заходу.

Організатори заходу –  Best Business Network – Українсько-Європейський Хаб (Ukrainian-European Business Hub) для бізнесу, що сприяє і забезпечує ефективні партнерство, співпрацю, реалізацію проектів та колаборації між підпримємцями.

Учасники заходу обговорили поточний стан ринку нерухомості в Європі та Польщі, зокрема, у контексті нестабільної економічної ситуації, актуальний ринок інвестицій та інвестиційний потенціал галузі, необхідність налагодження нових ділових зв’язків та пошук нових партнерів, фінансові інструменти та аспекти оподаткування, розвиток урбаністики та ін.

Ярослав Романчук та Інга Лівандовська розпочали свій виступ на тему “Юридичні тонкощі Польщі щодо набуття права власності на нерухоме майно та на земельні ділянки зокрема. Податкові наслідки для резидентів України” із аналізу статистики щодо кількості комерційної та житлової нерухомості, яку набули іноземці в Польщі, а також топ-країн, чиї громадяни придбали цю нерухомість.

Спікерки у межах теми проаналізували пункти щодо придбання іноземцями права власності, а також придбання або набуття іноземцем часток в товариствах, які мають нерухомість в Польщі, а також щодо необхідного дозволу Міністра, компетентного до внутрішніх справ, для отримання якого іноземець повинен звернутись із відповідною заявою.

Юристи окреслили зміст двох можливих умов для видання дозволу на прохання іноземцеві та їх особливостей. Вони наголосили, що важливо врахувати аспект площі об’єктів нерухомості, придбаних іноземцями 1) у цілях задоволення власних життєвих потреб, 2) у цілях здійснення господарської або с/г діяльності в Польщі.

Також учасники отримали необхідну інформацію щодо придбання нерухомості товариством, у якому співвласниками є іноземці, та щодо придбання або набуття часток в товариствах із місцезнаходженням на території Польщі, які володіють нерухомістю. Як наголосили спікери, ще одним важливим моментом є те, що недотримання обмеження або відсутність необхідного дозволу призводять до недійсності правочину з придбання нерухомості.

Ярослав Романчук та Інга Лівандовська також окреслили процес сплати необхідних податків при купівлі нерухомості у Польщі: так, необхідно сплатити податок від цивільно-правових дій (РСС) та податок на додану вартість (VAT). Експерт більш детально розглянули податок на доходи фізичних осіб (PIT) як фізичних осіб, податок на доходи фізичних осіб (PIT) як ФОП в Польщі та податок на прибуток юридичний осіб (CIT).

Важливим аспектом серед розглянутих питань є процес відкриття рахунку в банку в аспекті грамотної підготовки та уникнення поширених проблем.

Не оминули пан Ярослав та пані Інга й питання оподаткування крізь призму імплементованого плану BEPS і його наслідків. Важливим у цьому контексті є пункт щодо категорій платників податків у Польщі, а також старту функціонування системи CRS в Україні та продовження терміну податкової амністії.

Спікери розповіли про діяльність Ukrainian Business Hub у Варшаві та комплекс послуг і можливостей, які надає хаб українським підприємцям. Так, хаб задовольняє потреби бізнесу щодо оптимізації часу та ресурсів, оскільки підприємці можуть отримати усі необхідні послуги в одному місці.

Спікерами заходу також стали:   Галина Хейло – президентка Української асоціації платіжних систем, віце-президентка асоціації Українських Банків; Андрій Длігач – засновник Ukrainian Wooden Houses Cluster, засновник бізнес спільноти BOARD, голова Advanter Group, футуролог, стратег, візіонер, інноватор; Віктор Завгородній – фінансист, Інвестиційний банкінг, член Клубу Девелоперів, член Urban Land Institute; Євген Маланушенко – співвласник компанії Девелопера Aurum-Estate Immobilienentwicklungs GmbH (Австрія); Др. Максиміліан Вейлц – директор з маркетингу, Nowa Bud Development; Анджей Доміанскі – директор Klub Przedsiębiorczości Варшава, підприємець, автор книги «Громадянин світу»; Олександр Шакарупа – директор з розвитку группи компаній Palmers Австрія; Ігор Жижич – інвестор, підприємєць, власник Європейського міжнародного клубу Bizon Club; Олександр Бєлявський – підприємець, будівельник, інвестор, блогер, online & off-line developer, засновник корпорації LTD Arcus-А Development та креативної IT агенції Kontent production; Артур Лупашко – засновник та СЕО мережі готелів Ribas Hotels, готельний девелопер, співзасновник організації Ukrainian Hotel & Resort Association.

 

Зв’язатися з нами

Надіслати запит