Step by step: 19 вересня у Варшаві відбувся форум Belarus Business Harbour 2022, у межах якого виступули Ярослав Романчук та Андрій Романчук - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Step by step: 19 вересня у Варшаві відбувся форум Belarus Business Harbour 2022, у межах якого виступули Ярослав Романчук та Андрій Романчук

У межах форуму Belarus Business Harbour 2022, що відкрився 19 вересня у Варшаві, спікерами стали партнер, керівник офісу EUCON у Варшаві Андрій Романчук, а також адвокат, керуючий партнер EUCON та за сумісництвом голова Правління Асоціації українського бізнесу в Польщі Ярослав Романчук.

Перш за все, Ярославом Романчуком та головою Правління Association of Belarusian Business Abroad Яугенієм Бурим було підписано Меморандум про співпрацю між ABBA та АУБП з метою здійснення спільної діяльності та проведення спільних заходів, спрямованих на підтримку українських та білоруських інвесторів шляхом створення простору для їх розвитку на території Республіки Польща та України.

Окрім того, пан Ярослав став спікером першої сесії заходу, що була присвячена питанню впливу війни в Україні на білоруський бізнес за кордоном. Протягом виступу експерт, озвучивши мету та передумови створення і презентувавши зміст та вектори діяльності Асоціації, поділився досвідом щодо процесів першої хвилі релокації українського бізнесу до Польщі, яка відбувалась протягом 2014-2015 років, а також описав етапи, умови, виклики і проблеми, з якими наразі зіткнулись українські підприємці у межах процесу релокації в умовах війни. Так, спікер підкреслив, що найбільш поширеними є такі проблеми:

  • неготовність до релокації;
  • труднощі в адаптації до умов ведення бізнесу в іншій країні (особливості різниці в менталітеті та бізнес-підходах, законодавчих реаліях);
  • відсутність глибокого знання польського ринку та ретельного попереднього аналізу, пошук ніші;
  • підбір топ-менеджменту, який зможе ефективно керувати бізнесом у Польщі, оскільки власники не завжди мають можливість виїзду й змушені керувати на відстані;
  • проблема роботи й комунікації із банківськими інституціями (відкриття рахунків, проведення банківських операцій, кредитна історія і т.д.).

Андрій Романчук взяв участь у третій сесії першого дня форуму, протягом якої обговорювалось питання актуальних викликів для білоруського бізнесу за кордоном. Пан Андрій сфокусувався на основних викликах, з якими переважно зіткнувся релокований бізнес у Польщі на прикладі українських підприємців, що вийшли на польський ринок, та окреслив коло інструментів, які можуть допомогти налагодити бізнес-процеси.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит