24 вересня у команди EUCON Legal Group видався продуктивний день: поки колеги брали участь у ХІІ Міжнародному форумі «Польсько-українські дні бізнесу», аудитор, партнер, керівник практики трансфертного ціноутворення EUCON Лариса Врублевська вкотре стала лектором семінару від Асоціації податкових платників України.[:]
У межах теми «Основні аспекти звітування з трансфертного ціноутворення за 2019 рік» пані Врублевська розповіла онлайн-слухачам про законодавчі зміни у сфері ТЦУ, прийняті 2020 року, особливості підготовки та вимог до звітності за 2019 рік, відповідальність за недотримання норм законодавства, про особливості процедур виправлення та самостійного коригування, а також строки сплати податкового зобов’язання за результатами самостійного коригування.
Далі експертка розглянула безпосередньо перелік контрольованих операцій 2019, вартісний критерій, господарські операції між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, розрахунок обсягу операцій з контрагентом та вартісного критерію, порядок застосування переліку №480 у 2019 році.
Окремої уваги вартували аспекти дивідендів, безоплатної передачі товарів та безповоротної фінансової допомоги, внесення до статутного капіталу, придбання ОЗ в нерезидента, продаж товару через комісіонера нерезидента і резидента, кредит-нота.
Опісля пані Врублевська перейшла до одного із найважливіших питань у контексті ТЦУ – власне документації з трансфертного ціноутворення: вимог до неї, переліку, особливостей підготовки і т.д.
Фахівчиня, звичайно, не могла оминути увагою питання необхідності здійснення сегментації показників фінансової звітності, навівши для прикладу практичні кейси сегментування фінансової звітності.
Останній блок виступу стосувався питань контролю й моніторингу у сфері трансфертного ціноутворення, аналізу документації, а також перевірок.