Студенти-юристи «прорубали вікно» в Європу - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Студенти-юристи «прорубали вікно» в Європу

Європарламент – один з семи інститутів Євросоюзу, унікальної освіти, що володіє елементами міждержавної, наддержавної і багатопартійної демократії.
Штаб-квартира Європарламенту в Брюсселі – продукт могутньої архітектурної фантазії. Новачкові в цій мегабудівлі бажано пересуватися за допомогою карти.
Громадянам держав, що не входять до Європейського Союзу, вхід до органів ЄС в якості співробітників, по ідеї, замовлений. Однак не буває правил без винятків. Якщо наприклад студент юридичного факультету Київського національного університету ім. Т.Шевченка, хоче пройти практику в Європарламенті, то для нього можуть зробити виняток і таке виключення зробив депутат Європарламенту Марек Сівець, який займається відносинами ЄС і Україною
Вихованці юридичного факультету Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка знайшли унікальну можливість пройти стажування в Європейському парламенті завдяки соціальному проекту Міжнародного правового центру «EUCON».
Ідея була втілена в життя на початку 2010 року після підписання трьохстороннього договору між Європарламентом, Міжнародним правовим центром «EUCON» та Університетом, а також були затверджені конкурсні вимоги та програма стажування.

Проректор з міжнародних питань Петро Бех, депутат Європарламенту Марек Сівець, керуючий партнер МПЦ “EUCON” Ярослав Романчук

Фіналісти Олександра Купрійчук та Ада Качан, переможниця конкурсу  Катерина Москаленко, координатор програми стажування Андрій Романчук, проректор з міжнародних питань Петро Бех, депутат Європарламенту Марек Сівець, керуючи партнер МПЦ “EUCON” Ярослав Романчук, заступник декана юридичного факультету з міжнародних питань Анатолій Мірошниченко

Конкурсні вимоги до кандидатів передбачали на першому етапі: підготовка і подача координатору програми резюме та мотиваційного листа на англійській мові, на другому етапі: співбесіда та тестування конкурсною комісією на чолі із заступником декана юридичного факультету з міжнародних питань Анатолієм Мірошниченко і на останньому етапі анкети трьох кращих кандидатів відправлялися до Європарламенту де комісія на чолі з депутатом Мареком Сівецом визначила Катерину Москаленко переможцем цього пілотного проекту, а Олександра Купрійчук і Ада Качан під час оголошення переможця цього конкурсу 25 березня 2010 року, в стінах Університету отримали подяку від Марека Сівеця та запрошення на участь у наступному етапі відбору 2011 року.

Депутат Європарламенту Марек Сівець, переможниця конкурсу  Катерина Москаленко, координатор програми стажування Андрій Романчук

Строк стажування було визначено три місяці починаючи з 1 жовтня 2010 року, стажист забезпечувався робочим місцем в офісі євродепутата і стипендією у розмірі 800 євро на місяць.
Під час проходження стажування, студенту-юристу представилася можливість детально ознайомитися з роботою Європейського парламенту і процедурою прийняття нормативних актів, оскільки стажисти мають право відвідувати всі без винятку відкриті засідання робочих груп, комітетів. Знайомство з діяльністю цієї організації почалося з відвідування всіляких засідань, семінарів, конференцій і т.д.
Згідно Регламенту Європейського парламенту, комітети Європейського парламенту створені з метою спростити процес законодавчої ініціативи. Станом на сьогоднішній день створено 20 постійних і 2 спеціальних комітету. Депутат Марек Сівець є членом наступних комітетів: AFET (комітет закордонних справ), IMCO (комітет з питань внутрішнього ринку та захисту прав споживачів), CRIS (комітет з питань фінансового, економічного і соціального кризи). У процесі стажування, найбільш активну учасниця прийняла в роботі комітету з іноземних справ, оскільки не один раз на його робочих засіданнях піднімалося питання про відносини Європейського союзу з Україною.
Цікавий досвід був придбаний при вивченні процесу роботи політичних партій в Європейському парламенті. Оскільки депутат М. Сівець є членом фракції «Група прогресивного альянсу соціалістів і демократів у Європейському парламенті», ознайомлення з роботою політичних партій відбувалося на її прикладі. Зазначена фракція є другою за чисельністю політичною силою Європейського парламенту. Під час стажування, учасниці випала можливість бути присутньою на робочих зустрічах фракції, підготовчих зустрічах перед проведенням засідань комітетів, а також підготовчих зустрічах перед пленарними сесіями Європейського парламенту. Варто відмітити той факт, що в рамках робочого візиту Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. 14 жовтня 2010, Партією регіонів та Групою прогресивного альянсу соціалістів і демократів у Європейському парламенті був підписаний меморандум про співпрацю. Також учасниця ознайомилася з особливостями роботи депутатів в національних делегаціях.
Самим динамічним періодом стажування можна без сумніву назвати період пленарної сесії Європейського парламенту в Страсбурзі, оскільки саме в цей період відбуваються голосування і приймаються нормативні акти Європейського парламенту.
Неоціненним є також досвід, набутий при відвідуванні інших європейських інституцій. Так, стажисту була надана можливість відвідати Європейську комісію, Раду Європи, а також Європейський суд з прав людини, що є особливо цікавим і корисним для студента-юриста.
Цікаве стажування в Європейському парламенті також тим, що в його будинку постійно проводяться конференції та семінари з різних напрямки, організовані як Європейським парламентом в цілому, так і окремими депутатами, іншими європейськими інституціями, університетами, міжнародними корпораціями і т.д. При відвідуванні таких семінарів надається унікальна можливість поспілкуватися з практиками і теоретиками в цікавій сфері, обмінятися з ними досвідом, отримати відповіді на задані питання.
Для полегшення процесу збору інформації для потреб депутатів в Європейському парламенті діє бібліотека, в якій зібрані різні матеріали з різноманітних галузей знань на 24 мовах. База бібліотеки була неоціненною підмогою для стажиста, як в процесі підготовки документів для інформаційного забезпечення депутата, так і збору матеріалу для магістерської роботи та подальших наукових досліджень.
Таким чином, дана практика дозволяє не тільки ознайомитися з роботою європейських міжнародних інституцій, таких як Європейський парламент, Європейська комісія, Рада Європи та Європейський суд з прав людини, а й поглибити знання в цікавій сфері, підібрати джерела, які можуть стати базою для подальших наукових досліджень, а також встановити безліч корисних особистих контактів. Програма також багато в чому сприяє розвитку особистісних якостей.

Керуючи партнер МПЦ «EUCON»  Ярослав Романчук,  заступник декана юридичного факультету з міжнародних питань Анатолій Мірошниченко, проректор з міжнародних питань Петро Бех, депутат Європарламенту Марек Сівець, переможниця конкурсу  Катерина Москаленко, фіналісти Олександра Купрійчук та Ада Качан, координатор програми стажування Андрій Романчук

Стажування студентів юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка є надзвичайно важливим, корисним і потрібним проектом, який має велике майбутнє. Дана програма є внеском у розвиток і поглиблення відносин між Україною та Європейським союзом. Стажування в Європейському парламенті завдяки Міжнародному правовому центру «EUCON» дозволяє зміцнити міжнародні зв’язки Київського національного Університету. Також цей проект є мотивацією для талановитих студентів і молодих дослідників, оскільки досвід, набутий ними в якості стажера Європейського парламенту допоможе в майбутньому прискорити процес інтеграції України в Європейський союз.
Наступний етап конкурсу за інформацією керівництва Міжнародного правового центру «EUCON» стартує в березні 2011 року, де і буде визначений наступний переможець.

Андрій Романчук
Студент 4-го курсу
Координатор програми стажування

Катерина Москаленко
Студентка 2-го курсу магістратури

Зв’язатися з нами

Надіслати запит