TP NEWS: Лариса Врублевська розповіла про актуальні питання та ключові зміни в ТЦУ протягом чергового семінару АППУ - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

TP NEWS: Лариса Врублевська розповіла про актуальні питання та ключові зміни в ТЦУ протягом чергового семінару АППУ

12 лютого відбувся черговий онлайн-семінар від Асоціації платників податків України.  Вже традиційно спікером заходу стала Лариса Врублевська – аудитор, партнер, керівник практики трансфертного ціноутворення EUCON, яка розповіла про актуальні питання та ключові зміни в ТЦУ.

Перш за все, лекторка розглянула питання контролю у сфері трансфертного ціноутворення, зазначивши, що він реалізується через моніторинг контрольованих операцій, опитування з питань ТЦУ та проведення перевірок з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки».

Особливої уваги також вартували аспекти документальних позапланових перевірок, зокрема щодо фіксації порушення (неподання Звіту / документації, невключення до Звіту всіх КО) та перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки».

Лариса Врублевська детально пояснила учасникам усі особливості дії мораторію на перевірки у період карантину, зокрема в частині строків дії, нарахування штрафів та, зважаючи на останні новини, щодо нещодавнього скасування Кабміном мораторію на проведення деяких видів перевірок.

Щодо порядку проведення моніторингу спікер окреслила мету, джерела інформації, фактори, які враховуються, також зазначивши, що протягом моніторингу можуть відбуватись й опитування.

Далі лекторка детально розглянула усі зміни в ТЦУ за 2020 рік: доповнення Переліку № 480 новими ОПФ, нові критерії визнання осіб пов’язаними (поріг для визнання осіб пов’язаними  25%, утворення без статусу юридичної особи), нові  типи контрольованих господарських операцій, додаткову методологію для операцій з нематеріальними активами та операцій з реструктуризації (відповідно до Національних або Міжнародних стандартів оцінки), правила для операцій із сировинними товарами, зміни щодо розумної економічної причини (ділова мета) (пп.140.5.15 ПКУ), оподаткування (15%) конструктивних дивідендів з 2021 р. (пп.14.1.49 ПКУ) та розширення переліку операцій для 30% коригування (пп.140.5.5-1 ПКУ) та інше.

Окремої уваги експертки також вартували питання ділової мети (актуальні зміни в 2021 році), конструктивних (прихованих) дивідендів, фінансового результату податкового (звітного) періоду, змін, які були внесені до закону Закон 466-ІХ щодо трирівневої документації з ТЦУ, відповідно до яких трирівнева документація складається з документації з трансфертного ціноутворення (локальний файл), глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файл) (для певної категорії платників податків) та звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній (country-by-country reporting) (за певних умов).

Завершився виступ Лариси Врублевської розглядом питань змісту документації з трансфертного ціноутворення та аналізу звітності за 2020 рік.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит