Перший офлайн захід у межах карантину – ІІ Міжнародний кримінально-правовий форум 2020 від «Юридичної практики», який відбувся у Києві 29 липня, став важливою подією на вітчизняній правознавчій ниві, давши змогу провідним експертам у галузі кримінального права зібратися на спільному «живому» майданчику для обговорення нових викликів, старих проблем та майбутніх перспектив. Зокрема, учасниками форуму стали адвокат, партнер, керівник практики кримінального права та процесу Юридичної групи EUCON Євген Петренко та асоційована партнерка Юридичної групи EUCON Ганна Шишко.
[:]
Так, у межах круглого столу «Crime–Time: сучасні виклики для кримінальної юстиції» партнери EUCON говорили про останні рішення судової практики щодо недопустимості доказів; випадки, за яких суд зобов’язаний визнати істотними порушення прав та основоположних свобод, як наслідок – визнати такі докази не допустимими; проблеми визнання явно недопустимих доказів; застосування правової доктрини «плодів отруйного дерева»; реалізацію органами досудового розслідування своїх повноважень, які не передбачені КПК України та ін.
Євген Петренко та Ганна Шишко також звернули увагу на важливий аспект порушень, наслідком яких може стати визнання доказів недопустимими, до яких віднесли: проведення слідчих дій (НСРД) неуповноваженою особою, відсутність оригіналів аудіо- та відеозаписів негласних слідчих дій, порушення вимог щодо складання протоколу, складення протоколу без участі обвинуваченого, відсутність рішення про фіксацію процесуальної дії, провокація злочину, порушення при залученні особи до конфіденційного співробітництва.
Окрім зазначених питань, спікерами у межах круглого столу було розглянуто особливості розвитку кримінального права, реформу кримінальної юстиції, законодавчий курс на зменшення «силового» впливу на бізнес, проблеми застосування гарантій свідка не давати показання, останні тренди судової практики щодо недопустимості доказів, основні проблеми чинного Кримінального кодексу та їх вирішення шляхом підготовки і прийняття нового кримінального законодавства та доступ захисника до ЄРДР.
Також у круглому столі взяли участь: Станіслав Кравченко – голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду; Микола Хавронюк – заступник голови робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи, професор, д.ю.н. та інші.