Вітер податкових змін: відбувся VII Міжнародний податковий форум в онлайн-форматі - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Вітер податкових змін: відбувся VII Міжнародний податковий форум в онлайн-форматі

23 червня стартував один із наймасштабніших щорічних юридичних заходів – VII Міжнародний податковий форум від «Юридичної практики», який вперше відбувся в онлайн-форматі протягом трьох днів. Керуючий партнер Юридичної групи EUCON, адвокат Ярослав Романчук став модератором першої сесії, відкривши Податковий форум привітальним словом. Юридична група EUCON як один з ініціаторів створення цього форуму за традицією стала генеральним партнером заходу.

Зважаючи на останні законодавчі події та новели у сфері податків, перша сесія видалась достатньо жвавою та інформативною: Ярослав Романчук разом із колегами детально обговорили нові законопроекти щодо податків, їх позитивні та негативні аспекти, а також приділили увагу конкретним питанням імплементації плану BEPS в Україні, зокрема, долучення Україною до MLI, CRS і FATCA, фінансового бекграунду податкових ініціатив, балансу інтересів держави та платників податків, податкових канікул для інвесторів та інших обіцянок української влади, подальшого реформування податкової служби в Україні, ліквідації податкової міліції та створення бюро фінансових розслідувань та ін.

В епіцентрі обговорення учасників першої сесії опинились питання дискусійних аспектів Законів 1210, 2425, 466 та 361, які в більшості стосуються внесення змін у Податковий кодекс та запобігання легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом, і викликали значний резонанс у професійних юридичних колах. Ярослав Романчук у завершенні підкреслив важливість публічного обговорення ЗУ №361 “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, зважаючи на дискусійне питання його конституційності й суперечностей.

Останній день заходу, 25 червня, розпочався майстер-класом, проведеним аудитором, партнером, керівником практики трансфертного ціноутворення Юридичної групи EUCON Ларисою Врублевською та заступником начальника управління трансфертного ціноутворення ДПС України В’ячеславом Кругляком.

Так, пані Врублевська у межах теми «Найбільш поширені помилки бізнесу під час застосування правил ТЦУ» розповіла слухачам про основні помилки, які пов’язані з трансфертним ціноутворенням. Спікер вказала, що найбільш поширеними є помилки щодо ідентифікації/інвентаризації контрольованих операцій, які полягають в тому, що декларації не заповнюються взагалі, або декларуються не у повному обсязі. Також поширеними є помилки щодо вибору методу ТЦУ, здійснення неякісного економічного і порівняльного аналізу контрольованих операцій, які виникають в межах підготовки документації з ТЦУ. Зі слів спікера, досить часто платники податків помилково визначають загальний обсяг доходу компанії лише за одним показником фінансової звітності – чистим доходом від реалізації товарів, робіт або послуг, хоча слід враховувати усі види доходів за рік.

Яскравою фінальною крапкою VII Міжнародного податкового форуму від «Юридичної практики», стала четверта панельна дискусія «Digital & Tax», яку модерував керуючий партнер Юридичної групи EUCON, адвокат Ярослав Романчук.

Учасники дискусії розглянули питання оподаткування IT-бізнесу в Україні, податків, які має сплачувати бізнес («Дія City»), податкових послаблень, на які можуть розраховувати міжнародні та українські IT-компанії, українського е-резидентства, питання ефективності й безпеки «РРО в смартфоні» та ін. Протягом обговорення експерти мали змогу не лише висловити свою професійну думку щодо зазначених питань, але й сприяти спільному пошуку нових ефективних рішень та генерувати нові ідеї щодо шляхів втілення новацій.

«На десерт» учасники дискусії залишили оприлюднення та обговорення результатів дослідження податкової практики, яке було проведено газетою «Юридична практика». Думки експертів щодо отриманих даних та прогнозів розвитку практики на наступний рік розійшлись у діаметрально протилежних напрямках: частина спікерів висловила позитивні погляди на подальший розвиток, інші ж налаштувались більш скептично, очікуючи на появу нових викликів, проблем та спаду.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит