Як підготувати підприємство до податкового контролю в сфері трансфертного ціноутворення: поради від Лариси Врублевської - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Як підготувати підприємство до податкового контролю в сфері трансфертного ціноутворення: поради від Лариси Врублевської

6 лютого 2025 року партнерка, керівниця практики трансфертного ціноутворення EUCONLAW Group Лариса Врублевська провела вебінар: «Підготовка підприємства до податкового контролю в сфері трансфертного ціноутворення. Поради практиків для мінімізації наслідків контролю».

Під час заходу пані Лариса розглянула основні зміни, що набули чинності з 1 січня 2025 року і зазначила, що однією з позитивних змін для платників податків є затвердження нового переліку країн. «Наразі перелік формується за іншими критеріями, до нього входять лише офшорні юрисдикції та держави/території, які не співпрацюють у сфері обміну податковою інформацією. Загалом зі списку було виключено 41 країну та додано 9 нових», – наголосила пані Лариса.

Серед важливих змін, на які слід звернути увагу, Лариса Врублевська також відзначила зміни щодо доведення пов’язаності. «З 1 січня контролюючі органи отримали право встановлювати факт пов’язаності за результатами перевірки», – зазначила спікер.

Наступним кроком було детально проаналізовано ключові аспекти підготовки до податкового контролю у сфері трансфертного ціноутворення (ТЦ) з акцентом на механізми моніторингу контрольованих операцій та підходи податкових органів до аналізу ризиків.

Окрему увагу було приділено процедурам направлення та тематиці запитів від контролюючих органів щодо надання інформації та її документального підтвердження, розглянуті принципи підготовки документації з ТЦУ. Також спікер зупинилася на відповідальності за неподання або несвоєчасне подання звітів, документації,  розглянула судову практику Верховного Суду щодо спорів у сфері ТЦУ та надала практичні рекомендації для мінімізації ризиків.

Також пані Лариса детально зупинилася на ситуаціях, коли підприємство може отримати запит від контролюючих органів. Вона зазначила, що у разі виявлення невідповідностей або ризиків платникам податків надсилаються письмові запити, а після аналізу отриманої інформації та поданих звітів контролюючі органи ухвалюють рішення про необхідність запиту додаткової інформації або проведення перевірки. «Досвід останніх 10 років свідчить, що жодна перевірка у сфері ТЦУ не розпочиналася без попереднього запиту інформації. Якщо податкові органи вважають, що існують ТЦ-ризики, вони ініціюють перевірку», – підкреслила Лариса Врублевська

На завершення пані Врублевська зауважила, що не варто боятися запитів від контролюючих органів, а важливо підходити до питання звітування з усією серйозністю та відповідальністю, своєчасно готувати документацію з обґрунтуванням умов операцій та не доводити ситуації до перевірки чи судового спору.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит