13 квітня 2019 року у Варшаві відбувся ІІІ WarsawBusinessDay, в якому в якості експерта взяв участь керуючий партнер Юридичної групи EUCONта президент Асоціації українського бізнесу в Польщі Ярослав Романчук.
Спікер у межах теми «Юридичні аспекти та проблемні питання іноземних інвесторів в Польщі через призму статистики та практики» розповів про особливості клієнтів польського офісу, труднощі українських інвесторів в Польщі та аспекти, які слід врахувати при веденні бізнесу в РП.
Так, експерт вказав шість основних категорій клієнтів польського офісу: польські та іноземні інвестори, які мають свій бізнес або хочуть вийти на ринок України; українські та СНД-інвестори, яких було виведено на ринок Польщі чи ЄС; український та СНД-бізнес, який не виводився на ринок Польщі чи ЄС, але в якого виникли певні проблеми юридичного характеру; власники об`єктів права інтелектуальної власності; власники бізнесу, які запідозрили своїх співзасновників чи посадових осіб в фінансовому, майновому шахрайстві чи порушенні правил та процедур комплаєнсу; фізичні особи (які мають/бажають мати нерухоме майно в Польщі; мають проблеми щодо трудових правовідносин; яких затримано за певною категорію правопорушень). Зокрема, Ярослав Романчук зазначив, що ті громадяни України, які працюють у Польщі, є податковими резидентами України і відповідно зобов’язані декларувати зароблені у Польші кошти як “доходи, отримані за кордоном”. Проте, на жаль, на практиці громадяни часто уникають добросовісної сплати податків, ігноруючи вказане зобов’язання, що становить дуже важливу проблему.
Ярослав Романчук на завершення виступу дав поради щодо ведення бізнесу в Польщі, керуючись власним досвідом. Так, спікер порадив враховувати високий ступінь незалежності правління від учасників (акціонерів),регламентацію внутрішньої діяльності підприємства,особливості польського оподаткування при здійсненні операцій через офшорні зони,не забувати про трансферні ціни,обов’язкове проведення Duediligenceперед придбанням польських активів, доцільність співпраці з регіональними владами, використання механізму приватно-публічного партнерства співпраці з державою, швидке повернення ПДВ на підставі декларацій, перевірку інформації про партнерів та контрагентів через систему Національного судового реєстру (враховуючи фінансові звіти), користуватися можливостями експортного кредитування та страхування, які надають Корпорація страхування експортних кредитів (KUKE) та Банк народного господарства (BGK) і т.д.
Організаторами заходу є DobroHub – платформа для навчання, обміну практичним досвідом, готовими рішеннями та бізнес кейсами. Засновники-організатори проекту – Інна та Олег Ярові – власники найменшої кав’ярні в Польщі, мережі кав’ярень Dobro&Dobro. Зокрема, Інна Ярова є заступником голови правління та віце-президентом Асоціації українського бізнесу в Польщі.