Адвокат, керуючий партнер EUCON Ярослав Романчук став спікером у межах Міжнародної конференції “Кластерне співробітництво у сталому регіональному розвитку”, яка проходить 5-7 червня у Львові.
Український кластерний альянс, Львівська політехніка, Український «Клуб мерів», польські кластери композитних матеріалів та сталої інфраструктури, німецька агенція Gruener Hering та малопольське воєводство з Кракова спільно організували цей захід із метою вироблення спільної програми міжрегіональної співпраці та майбутнього відновлення між кластерами та регіональними громадами України, Польщі та інших країн.
У межах конференції учасники обмінювались діловим досвідом, обговорювали нагальні питання щодо регіонального розвитку, презентували власну діяльність та відвідали індустріальний парк в м. Городок, який розрахований на кластери, бізнес-асоціації, малі та середні підприємства (МСП), регіональні органи влади, агенції регіонального розвитку України, країн Східної та Центральної Європи.
Ярослав Романчук у межах свого виступу закцентував увагу на тому, що польський бізнес зацікавлений у тому, щоб взяти участь у відбудові України, тож на сьогодні формується перелік польських компаній, які готові долучитись. У таких умовах вкрай необхідно створювати логістичні хаби як в Україні, так і в Польщі, для доставки будівельної техніки та матеріалів, адже саме логістична галузь стане ключовою у контексті підвищення темпів співпраці.
Окремо спікер виділив питання проблем польського бізнесу, зокрема відсутності урядових проблем для участі у відбудові, “домашнього завдання” України на державному рівні для гармонізації законодавства та перспективних галузей для співпраці.
Ярослав Романчук відзначив, що у контексті сьогодення надважливою є тема охорони навколишнього середовища та питання готовності українського бізнесу в цьому контексті.
Не менш болючим аспектом, на думку експерта, є людський капітал, адже сьогодні гострими є задачі вмотивувати українців повернутись назад, соціалізувати демобілізованих військових, забезпечивши їх психологічною підтримкою та робочими місцями, а також розробити розумну інтеграційну політику із залучення трудових ресурсів із-за кордону.
Спікерами у межах заходу також стали:
- Тарас Голуб – представник Офісу євроінтеграції
- Єжи Копєч – представник маршала Малопольського воєводства
- Ольга Шубіна – координаторка EEN-Україна, керівниця Центру програми підтримки експорту в ТПП
- Генрі Штеренберг – інвестор, співзасновник Mayors’ Club, Україна
- Даніель Кесслер – Hub4Industry, Краків
- Юрій Щирін – CEO AIM Group
- Анджей Чулак – польський кластер композитних технологій
- Мартін Кречманн – представник Composite United eV Cluster, Німеччина
- Олексій Юрчак – генеральний директор UCA
- Агнєшка Бахорж – керівниця команди управління RIS III Малопольського регіону
- Проф. Магдалена Дудек – представниця AGH, Краків
- Іван Демидов – проректор НУ «Львівська політехніка»
- Іван Кульчицький – представник Агентства європейських інновацій, Україна та інші.