Ярослав Романчук виступив протягом Міжнародної конференції "Кластерне співробітництво у сталому регіональному розвитку" - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Ярослав Романчук виступив протягом Міжнародної конференції “Кластерне співробітництво у сталому регіональному розвитку”

Адвокат, керуючий партнер EUCON Ярослав Романчук став спікером у межах Міжнародної конференції “Кластерне співробітництво у сталому регіональному розвитку”, яка проходить 5-7 червня у Львові.

Український кластерний альянс, Львівська політехніка, Український «Клуб мерів», польські кластери композитних матеріалів та сталої інфраструктури, німецька агенція Gruener Hering та малопольське воєводство з Кракова спільно організували цей захід із метою вироблення спільної програми міжрегіональної співпраці та майбутнього відновлення між кластерами та регіональними громадами України, Польщі та інших країн.

У межах конференції учасники обмінювались діловим досвідом, обговорювали нагальні питання щодо регіонального розвитку, презентували власну діяльність та відвідали індустріальний парк в м. Городок, який розрахований на кластери, бізнес-асоціації, малі та середні підприємства (МСП), регіональні органи влади, агенції регіонального розвитку України, країн Східної та Центральної Європи.

Ярослав Романчук у межах свого виступу закцентував увагу на тому, що польський бізнес зацікавлений у тому, щоб взяти участь у відбудові України, тож на сьогодні формується перелік польських компаній, які готові долучитись. У таких умовах вкрай необхідно створювати логістичні хаби як в Україні, так і в Польщі, для доставки будівельної техніки та матеріалів, адже саме логістична галузь стане ключовою у контексті підвищення темпів співпраці.

Окремо спікер виділив питання проблем польського бізнесу, зокрема відсутності урядових проблем для участі у відбудові, “домашнього завдання” України на державному рівні для гармонізації законодавства та перспективних галузей для співпраці.

Ярослав Романчук відзначив, що у контексті сьогодення надважливою є тема охорони навколишнього середовища та питання готовності українського бізнесу в цьому контексті.

Не менш болючим аспектом, на думку експерта, є людський капітал, адже сьогодні гострими є задачі вмотивувати українців повернутись назад, соціалізувати демобілізованих військових, забезпечивши їх психологічною підтримкою та робочими місцями, а також розробити розумну інтеграційну політику із залучення трудових ресурсів із-за кордону.

Спікерами у межах заходу також стали:

 • Тарас Голуб – представник Офісу євроінтеграції
 • Єжи Копєч – представник маршала Малопольського воєводства
 • Ольга Шубіна – координаторка EEN-Україна, керівниця Центру програми підтримки експорту в ТПП
 • Генрі Штеренберг – інвестор, співзасновник Mayors’ Club, Україна
 • Даніель Кесслер – Hub4Industry, Краків
 • Юрій Щирін – CEO AIM Group
 • Анджей Чулак – польський кластер композитних технологій
 • Мартін Кречманн – представник Composite United eV Cluster, Німеччина
 • Олексій Юрчак – генеральний директор UCA
 • Агнєшка Бахорж – керівниця команди управління RIS III Малопольського регіону
 • Проф. Магдалена Дудек – представниця AGH, Краків
 • Іван Демидов – проректор НУ «Львівська політехніка»
 • Іван Кульчицький – представник Агентства європейських інновацій, Україна та інші.
Зв’язатися з нами

Надіслати запит