З 01 січня 2022 року наберуть чинності спеціальні умови оподаткування резидентів «Дія Сіті» - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

З 01 січня 2022 року наберуть чинності спеціальні умови оподаткування резидентів «Дія Сіті»

З 01.01.2022 IT-компанії отримають спеціальну модель оподаткування, гнучкі умови працевлаштування та окремий порядок взаємодії з державними контролюючими органами.

18 грудня Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» № 1946-ІХ (законопроєкт №5376), який Верховна Рада ухвалила 14 грудня 2021 року. Закон було опубліковано в «Голосі України» №243 від 18.12.2021 р.

Серед передбачених законом особливостей оподаткування резидентів «Дія Сіті»:

  • можливість сплати податку на прибуток підприємств на особливих умовах – за принципом податку на виведений капітал (резиденти Дія Сіті можуть обирати чи платити податок на виведений капітал у розмірі 9%, чи податок на прибуток у розмірі 18%);
  • оподаткування ПДФО спеціалістів – резидентів «Дія Сіті» у вигляді заробітної плати, винагороди за гіг-контрактом, авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори за ставкою 5% у разі, якщо такі доходи спеціаліста не перевищують еквівалент 240 тис. євро за рік;
  • сплата ЄСВ резидентом «Дія Сіті» (якщо він відповідає встановленим вимогам) у розмірі мінімального страхового внеску на суму нарахованої зарплати або винагороди за виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактами.

Також документ передбачає гарантію стабільності протягом 25 років визначених умов оподаткування резидентів «Дія Сіті».

Джерело:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=71663

Зв’язатися з нами

Надіслати запит