Зміни в оподаткуванні доходів фізичних осіб від продажу іноземних інвестиційних активів - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Зміни в оподаткуванні доходів фізичних осіб від продажу іноземних інвестиційних активів

Оподаткування іноземних доходів регулюється п.170.11 ПКУ. У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.1 ПКУ  (18%), але крім прибутку від операцій з інвестиційними активами, що оподатковується в порядку, визначеному п. 170.2 ПКУ.[:]

п.170.2 ПКУ передбачає, що  у даному випадку оподаткуванню підлягає позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу (документ, що підтверджує внесення/передачу активу або фактично сплачені кошти на придбання інвестиційного активу).

Зміни щодо можливості оподаткування суми прибутку, а не доходу внесені з 23.05.2020 року Законом України від 16.01.2020р. №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». До цього при відчуженні іноземних корпоративних прав, часток, цінних паперів неможливо було застосувати норми ПКУ про оподаткування інвестиційного прибутку за п. 170.2 ПКУ, адже такий дохід  на думку контролюючого органу оподатковувався як такий, що отриманий з джерел за межами України, без врахування витрат (тобто раніше оподаткуванню підлягав дохід, а не прибуток).

Зв’язатися з нами

Надіслати запит