Зустріч польського бізнесу із представниками української влади - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Зустріч польського бізнесу із представниками української влади

Організатори

Концептуальні питання реформування податкової системи і контролюючих органів стали передумовою проведення
25 червня 2015 року у Києві зустрічі польського бізнесу з представниками української влади.

Позицію держави на заході представляли заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва та Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Організаторами зустрічі виступили Міжнародний правовий центр EUCON, Відділ сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства РП в Києві, Міжнародне товариств польських підприємців в Україні та Польсько-українська господарча палата.

Дискусія зосередилась на питаннях податкової та митної політики у контексті як сучасних проблем, так і запропонованих реформ і їх можливих наслідків. У вітальному слові Ярослав Романчук зробив акцент на актуальності питання також у зв’язку із тим, що вчора, 24 червня, в ДФС Урядом України (у складі Прем’єр-міністра А. Яценюка, Міністра фінансів Н. Яресько,  Міністра економічного розвитку і торгівлі А. Абрамавичуса, Міністра юстиції П. Петренка, Голови ДФС Р. Насірова) було презентовано проект інституційної реформи ДФС.

Модератор зустрічі Ярослав Романчук, керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON, віце-президент Польсько-української господарчої палати озвучив раніше подану пропозицію щодо структурної реформи Державної фіскальної служби України (ДФС), зокрема, реформування органів ДФС на місцях. «Районні податкові інспекції варто ліквідувати та замість них створити «фронт-офіси», ціль яких – обслуговування та консультування бізнесу. А ряд функцій контролю, обліку та аудиту покласти виключно на обласний рівень. Це дозволить і скоротити штат, і усунути дублювання функцій. Впровадження ефективної ризикоорієтовної системи не буде потребувати такої великої кількості перевіряючих інспекторів», – зазначив він.

Роман Насіров підтвердив, що подібне бачення структури органів ДФС на місцях в планах відомства, тільки з певними поправками. Зокрема, в районах інспекції не будуть ліквідовані, але відбудеться перерозподіл функцій районного та обласного апаратів, а також об’єднано митниці та апарат податкових органів.

Голова ДФС також зупинився на питаннях реформування податкового законодавства, запровадження яких планується здійснити вже у 2016 році. «Такі зміни мають стати запорукою успіху на найближчі роки», – додав Роман Насіров.

Окрема увага польського бізнесу була приділена питанням перевірок і взаємодії з посадовими особами контролюючих органів. В цьому контексті Голова ДФС повідомив про впровадження ефективної ризикоорієнтовної системи відбору компаній для перевірок, що дозволить сумлінним платникам податків не підпадати під увагу фіскальних органів та спокійно провадити діяльність.

Заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва розповіла про формат кооперації з представниками бізнесу та громадськості при підготовці законодавчих змін по податковій реформі, запропонувала залучатись до роботи відкритих галузевих платформ і консультацій з громадськими організаціями. Олена Макеєва також поділилась інформацією про іноземний досвід перевірки компаній контролюючими органами і відповіла на всі питання учасників зустрічі.

Про законопроекти, розгляд яких у другому читанні очікується найближчим часом у парламенті, розповіла партнер МПЦ EUCON, аудитор Лариса Врублевська. Так, законопроект № 2004 про зменшення податкового навантаження на платників однією із своїх норм передбачає до кінця 2016 року звільнення платника податків від штрафних санкцій, якщо податкове зобов’язання сплачується ним протягом 10 днів після отримання податкового повідомлення-рішення.

В цьому ж законопроектів податківцям заборонено використовувати акт перевірки як підставу для висновків про взаємовідносини суб’єкта з його контрагентами, якщо платнику не вручено податкове повідомлення-рішення.

Законопроект № 2049 містить, серед інших, дві особливі норми. Однією з них вирішується питання з порядком сплати авансових внесків по податку на прибуток за минулий рік з урахуванням збитків у першому кварталі поточного року.

«Платник за звітний (минулий) рік отримав прибуток і сплачує у поточному році аванси по податку на прибуток за результатами своєї декларації. Проте, наприклад, у 1-ому кварталі поточного він отримав збитки. В такому випадку можливо подати декларацію за результатами півріччя і отримати звільнення від сплати авансових внесків на липень-грудень поточного року та на січень-червень наступного» – розповіла Лариса Врублевська.

Серед очікуваних новацій слід відмітити відміну норми, яка зобов’язує платника збільшувати на 30% фінансовий результат до оподаткування за витрати на товари, роботи і послуги, придбані у неприбуткових організацій, а також у нерезидентів, визначених переліком КМУ. В цьому переліку вказані країни, які дозволяють не оприлюднювати дані кінцевих власників. При схваленні законопроекту ця норма буде скасована.

Також очікується уточнення норм по трансфертному ціноутворенню щодо критерію визнання операцій контрольованими. «В діючій редакції закону формулювання критерію є доволі спірним. Відповідно до нового законопроекту контрольованими будуть вважатись операції платника з контрагентом на сумму 20 млн.грн. без врахування ПДВ протягом року».

Олена Макеєва в свою чергу запевнила, що ці законопроекти Мінфін підтримує та розраховує на їх прийняття.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит