Експерти обговорили питання конституційності проведення референдуму щодо скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Експерти обговорили питання конституційності проведення референдуму щодо скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення

24 жовтня 2019 року відбулася панельна дискусія «Референдум щодо земельної реформи: Можливо? Доцільно?», Організована Громадською коаліцією за скасування мораторію разом з Громадська спілка  «Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ».

[:]

Участь у дискусії взяли експерти з конституційного та земельного права. Зокрема, одним з учасників дискусії став Анатолій Мирошниченко, адвокат, д.ю.н., професор, старший партнер, керівник практики земельного та аграрного права Юридичної групи EUCON. У своєму виступі Анатолій Мірошниченко зазначив, що мораторій суперечить Конституції України і виходить за допустимі межі втручання в право власності, більш того, мораторій є явно неконституційним і не відповідає міжнародним зобов’язанням держави щодо забезпечення основних прав людини.

DSC_0161

Крім того, в 2018 році Європейський суд з прав людини у справі «Зеленчук і Цицюра проти України» визнав, що мораторій порушує основоположні права людини, двох заявників, і зобов’язав державу компенсувати заявникам по 3000 євро понесених ними витрат. Суд відхилив вимоги про відшкодування заявникам моральної шкоди, але зазначив, що якщо держава-відповідач буде необґрунтовано затягувати прийняття необхідних загальних заходів з метою виконання рішення, це може привести до ситуації, коли присудження компенсації може стати виправданим. Вимог про відшкодування матеріальної шкоди заявники не заявляли.

DSC_0096-1

«Тому зняття мораторію і введення ринку землі – безумовне зобов’язання України», – резюмував свій виступ Анатолій Мірошниченко.

Участь у заході також взяли Юлія Кириченко, член правління Центру політико-правових реформ; Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнський Аграрний Рада; Михайло Тарахкало, директор Центру стратегічних справ УГСПЛ; Богдан Бондаренко, експерт з конституційного права; Дмитро Лівч, проектний менеджер EasyBusiness.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит