9 червня 2016 року за участю заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максима Нефьодова відбулась презентація системи публічних електронних закупівель ProZorro та офісу GPA in UA для керівництва компаній з польським капіталом.
Захід організований Відділом сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Республіки Польща в Україні, Міжнародним правовим центром EUCON та GPA in UA. Співорганізатори: Міжнародне товариство польських підприємців в Україні та Асоціація українського бізнесу в Польщі.
Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов та представник Мінекономрозвитку Юрій Бугай презентували систему публічних електронних закупівель ProZorro, яка запроваджується як системна реформа тендерного процесу в державних закупівлях в Україні. Відповідно до законодавчих вимог з 1 квітня 2016 року систему в обов’язковому порядку стали використовувати центральні органи виконавчої влади, а з 1 серпня 2016 року ця вимога вже буде розповсюджуватись і на інших розпорядників бюджетних коштів та монополістів. Зазначена система передбачає проведення електронного аукціону, який здійснює автоматичну оцінку тендерних пропозицій. Завдяки прозорості та відкритості системи для усіх учасників торгів, а також механізму оскарження рішення про вибір постачальника, Мінекономрозвитку очікує, що ProZorro має створити умови для запобігання корупції, зниження витрат державного бюджету, підвищення ефективності процедур завдяки електронному документообігу тощо.
Керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON Ярослав Романчук зазначив, що завдяки приєднанню до Угоди СОТ у сфері державних закупівель вітчизняний бізнес також отримав новий механізм – можливість оскарження до СОТ рішень, пов’язаних із публічними закупівлями.
У рамках зустрічі менеджер проекту GPA in UA Олексій Михайличенко розповів про те, які можливості отримує український бізнес завдяки повноцінному приєднанню з 18 травня 2016 року до Угоди СОТ у сфері державних закупівель. Він зупинився на аспектах, які необхідно враховувати при підготовці заявок для участі у торгах на іноземних майданчиках, а також яким чином проект GPA in UA готовий підтримувати українські компанії для виходу на міжнародний ринок державних закупівель, який у рамках країн СОТ оцінюється в 1,7 трлн.$. Але слід звернути увагу, що документація повинна бути підготовлена на мові тієї країни, яка виставила заявку на здійснення закупівлі, та із врахуванням законодавчих вимог країни-закупівельника. У зв’язку із зазначеним поширеною є практика залучення юридичних компаній як зовнішніх консультантів для участі у закупівлях.
Презентація ProZorro – реформа