Актуальні питання трансфертного ціноутворення та оподаткування КІК: онлайн вебінар від Лариси Врублевської - EUCONLAW Group

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Актуальні питання трансфертного ціноутворення та оподаткування КІК: онлайн вебінар від Лариси Врублевської

9 квітня 2024 року Лариса Врублевська, аудитор, партнер Юридичної групи EUCON, виступила на онлайн вебінарі для членів Асоціації платників податків України з темою, присвяченій питанню трансфертного ціноутворення та оподаткуванню КІК.

У своєму виступі пані Врублевська торкнулася результатів звітної кампанії за 2022 рік, зазначивши, що 2,3 тис. суб’єктів господарювання подали звіти про контрольовані операції, відмітивши, що кількість платників податків, які подали звітність з ТЦ у 2022 році залишилися приблизно на рівні довоєнного періоду.

За підсумками 2022 року сума самостійних коригувань у контрольованих операцій склала 6,9 млрд. грн., тоді як сума коригувань за 2021 рік була на 2 млрд.  меншою (4,9 млрд.)

Пані Лариса детально зупинилася на звітності з ТЦУ, вказавши, яка звітність повинна подаватися обов’язково та яка може бути затребувана податковим органом, а саме: звіт про контрольовані операції (подається до 1 жовтня, що настає за звітним періодом); додаток ТЦ до податкової декларації з податку на прибуток (подається, якщо здійснюються самостійні коригування); документація з ТЦУ (подається лише на запит контролюючого органу); повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (подають лише учасники МГК); глобальна документація (майстер-файл), готується на запит податкових органів МГК; звіт у розрізі країн МГК (подається учасниками групи компаній до кінця 2024 року).

Також пані Лариса назвала випадки, коли може бути затребувана глобальна документації (майстер-файл), зокрема: відсутність сплати податків на території України та використання в ланцюгу постачання учасників МГК, які зареєстровані в країнах з пільговою системою оподаткування; показники рентабельності нижче ринкового рівня; група має компанії, які працюють в юрисдикціях за межами її основних ринків; коли відокремлена інтелектуальна власність від пов’язаної діяльності в середині групи. Також спікер додала, що зазвичай глобальна документація готується материнськими компанія.

Лариса Врублевська детально зупинилась на питанні інвентаризації контрольованих операцій, наголосивши, які операції не потрібно врахувати або потрібно враховувати задля уникнення випадків недекларування, серед них наступні операції: виплачені дивіденди; відступлення права вимоги/переведення боргу; заробітна плата; безоплатна передача товарів; безоплатна фінансова допомога; повторна фінансова допомога та інші.

Під час виступу пані Лариса детально розглянула питання щодо змін, які були внесені до звітності з ТЦУ в 2024 році, зупинилася на питанні щодо підготовки обґрунтування доходів/витрат, розповіла про порядок податкового контролю, звітування та відповідальність під час воєнного стану, а також навела практичні приклади щодо підготовки звітності.

 

Зв’язатися з нами

Надіслати запит