Час запитань: в Києві відбувся форум «Діалог громадянського суспільства бізнесу та влади» - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Час запитань: в Києві відбувся форум «Діалог громадянського суспільства бізнесу та влади»

11 жовтня 2021 року в Києві відбувся форум «Діалог громадянського суспільства бізнесу та влади», протягом якого парламентарі та урядовці обговорили із лідерами бізнес-спільноти пріоритети інституційних та економічних реформ. Адвокат, керуючий партнер EUCON Ярослав Романчук став одним зі спікерів заходу.

Організатори форуму – Національна бізнес-коаліція та Українська Рада Бізнесу, які об’єднали більше 100 бізнес-асоціацій, що представляють понад 40 тис. підприємств з усієї країни. Захід відбувся за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

У межах другої панельної дискусії, що була присвячена питанням бачення реалій та перспектив економічних реформ діючої влади та пріоритетам українського бізнесу і громадського суспільства, Ярослав Романчук виступив на тему польсько-української інвестиційної співпраці та її потенціалу. Так, спікер змістив фокус обговорення на співпрацю із Польщею крізь призму залучення інвестицій, фінансових ресурсів та експортної складової. Окрім того, пан Ярослав поставив запитання до чиновників щодо конкретних дій чинної влади у контексті реалізації пунктів прийнятих законів щодо стимулювання значних інвестицій та індустріальних парків, а також перспектив прийняття законопроекту щодо фіскальних стимулів для інвесторів.

Спікер підкреслив, що для українського бізнесу наразі є три найголовніші аспекти: доступ до фінансових ресурсів (в Україні є обмежена кількість фінресурсів, а наявні – дуже дорогі), можливість створення партнерств і залучення інвестицій та експортна складова (експорт виробниками своєї продукції).

Ярослав Романчук зазначив необхідність публічної демонстрації можливостей використання польсько-української торгово-економічної співпраці для покращення інвестиційного клімату та використання інвестиційного потенціалу на міжнародному, дипломатичному та урядовому рівнях.

«Наразі є катастрофічна стагнація інвестиційної співпраці між Україною та Польщею, проте у 2021 році кількість польських інвестицій в Україну почала зростати», – відзначив на основі наявної статистики пан Ярослав.

Доступ до широкого спектру дешевих фінансових інструментів та ресурсів, програм фінансування експорту в Польщі, використання можливостей Польщі у контексті не конкуренції, а колаборації, – це те, на чому, на думку експерта, слід зосередитись для покращення інвестиційного клімату між двома країнами.

Щодо транспортної тематики, Ярослав Романчук слушно зауважив, що проблема в отриманні дозволів на автомобільні перевезення є вічною, тож в цьому контексті актуальною є пропозиція від Польської залізниці, яка полягає у частковому переведенні вантажних транспортних перевезень на залізну колію. Перспектива використання широкої та вузької колій між польським містом Хелм та українським Ковелем є очевидною та вигідною як для української сторони, так і польської.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит