Експортні перспективи української фармакології: Ярослав Романчук став спікером у межах форуму "ФармаЕкспорт" - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Експортні перспективи української фармакології: Ярослав Романчук став спікером у межах форуму “ФармаЕкспорт”

15 червня у Києві  відбувся форум “ФармаЕкспорт”, онлайн-спікером якого став голова Правління Асоціації українського бізнесу в Польщі, адвокат, керуючий партнер EUCON Ярослав Романчук.

Організаторами заходу стали AFORUM та PharmEducation.PRO, які збирали лідерів фармацевтичного бізнесу, топових експертів і державних діячів, щоб обговорити найкращі практики, обмінятись різним досвідом, виокремити больові точки у цій галузі, що потребують негайних розв’язань від держави.

У межах сесії “Розробка експортної стратегії для фармкомпаній” Ярослав Романчук, виступивши на тему “Практичні аспекти реалізації експортних стратегій на закордонних ринках: успіхи та невдачі на прикладі Республіки Польща”, відкрив учасникам перспективи і переваги польського ринку, зокрема такі як: привабливий ринок праці, сприятливі умови для інвестування, стратегічно вдале розташування та розвинене ділове середовище. У плані людського капіталу Польща приваблива великою площею, кількістю населення, зокрема міського і працездатного, розвиненими містами тощо.

Для іноземних інвесторів польський ринок є привабливим завдяки наявності спеціальних економічних зон, промислово-технологічних парків, державних грантів, структурних програм ЄС для Польщі, доступу до фінансових ринків через Варшавську фондову біржу та New Connect, державного експортного кредитування (KUKE, BGK), дешевих банківських кредитів та певних податкових пільг.

Окрім того, важливим аспектом, на думку спікера, є те, що Польща стала найбільш успішним бенефіціаром фінансування з фондів ЄС у 2014-2020 р.р., а протягом 2021-2027 р.р. планується виділення 160 млрд євро, з яких 125 млрд – на дофінансування, а 35 млрд – на кредити.

Ярослав Романчук розглянув важливе питання пакетів регіональної допомоги, співпраці із установами розвитку, такими як ARP, PAIH, BGK, KUKE і PARP, а також видів залучення фінансування.

Ще одним важливим аспектом є комплекс дій у межах релокації бізнесу та процесу підготовки до неї. Спікер окремо зупинився на способах, витратах, наслідках, перевагах і недоліках релокації, правових формах реєстрації юридичної особи у Польщі, особливостях щодо відкриття рахунків у банках, а також окреслив основні ставки оподаткування в РП.

У завершення пан Романчук проаналізував наслідки імплементації плану BEPS, адже Польща стала однією із перших країн, що долучилась до нього, договору MLI та старт у 2024 році системи обміну податковою інформацією CRS між Польщею та Україною, а також розповів про вектори діяльності АУБП у напрямку підтримки релокованого бізнесу.

Спікерами у межах сесії також стали:

  • Олександр Торгун – Regulatory affairs & export director
  • Андрій Длигач – Advanter Group
  • Павло Харчик – президент Асоціації “Оператори ринку медичних виробів” AMOMD®, директор компанії «Калина медична виробнича компанія»
  • Дмитро Швець – директор Start Global, запрошений викладач Kyiv-Mohyla Business School та UCU Business
Зв’язатися з нами

Надіслати запит