Коментар адвоката, старшого юриста, заступника керівника практики МЦП EUCON Володимира Бевзи для журналу The Ukrainian Journal of Business Law - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Коментар адвоката, старшого юриста, заступника керівника практики МЦП EUCON Володимира Бевзи для журналу The Ukrainian Journal of Business Law

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» № 63-VIII від 25.12.2014р. набрав чинності з 17.01.2015р..

Даним актом передбачено внесення змін до ряду кодексів України щодо реалізації положень досягнення компромісу – звільнення платників податків від фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за ухилення від сплати грошових зобов’язань. Застосування податкового компромісу буде відбуватись виключно за процедурою подання уточнюючих розрахунків податкових зобов’язань тільки з двох податків: податку на прибутку та податку на додану вартість та з описом операцій показники за яким уточнюються (форму такого уточнюючого розрахунку повинно затвердити Міністерство фінансів України).

Позитивними новелами Закону для застосування компромісу: є сплата 5 % занижених податкових зобов’язань, без застосування штрафів, пені до платників та без кваліфікації таких дій як кримінального правопорушення за ухилення від сплати податків.

Поряд із цим для платників, які скористаються таким режимом звільнення від юридичної відповідальності, виникнуть інші ризики – це фактичне визнання вини за вчинення протиправних дій, які можуть додатково кваліфікуватися як інші кримінальні правопорушення, визнання бізнес-моделі в цілому як такої, що призводить до ухилення від сплати податків. Також  платники податків не можуть застосовувати цей Закон щодо уточнення таких показників у звітності як зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток, зменшення залишку від’ємного значення з податку на додану вартість.

Податковий компроміс дозволено застосовувати тільки щодо заниження грошових зобов’язань, інші показники декларацій уточнювати неможливо.

 Джерело: журнал The Ukrainian Journal of Business Law, січень- лютий 2015р.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит