Питання впровадження РРО та перевірки бізнесу обговорено на форумі - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Питання впровадження РРО та перевірки бізнесу обговорено на форумі

Обов’язкове впровадження реєстраторів розрахункових операцій (РРО) другою та третьою групами платників єдиного податку сьогодні, 22 червня 2015 року, обговорено на Першому всеукраїнському форумі «Майбутнє ринку готівкового обігу в Україні: прозорість, рівність, відповідальність».

Організатор форуму – Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів при підтримці Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби України. Співорганізатором та юридичним партнером форуму виступив Міжнародний правовий центр EUCON.

Учасниками заходу були заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва, голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров, народний депутат України Андрій Журжій, керівники профільних департаментів ДФС Неля Привалова та Наталія Рубан, представники бізнесу, громадських організацій та практикуючі юристи.

«Ми вивчили досвід різних країн, серед яких і Польща, і Словаччина, і Грузія, не говорячи вже про розвинуті західноєвропейські країни. І всюди присутня кассова дисципліна. Це механізм не тільки контролю бізнесу та розвитку економіки, але і захисту прав споживачів» – заявила у вітальному слові Олена Макеєва.

У рамках першої сесії керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON Ярослав Романчук звернув увагу, що практично в усіх країнах ЄС процес впровадження РРО супроводжувався невдоволеннями зі сторони підприємців. «Проте варто не забувати, що, наприклад, у тій же Польщі також була передбачена відповідальність держави та посадових осіб органів державної влади при порушенні прав платників податків, які призвели до фінансових втрат або недоотримання прибутків» – додав Ярослав Романчук.

Про “підводні камені” законодавства, що регулює проведення податкових перевірок бізнесу, який впроваджує РРО, розповів Євген Петренко, адвокат, керівник практики Міжнародного правового центру EUCON. “Передбачено мораторій на проведення перевірок за попередній рік та чіткі виключення. Проте сам термін “попередній рік” контролерами може бути трактовано як будь-який період в межах 1095 днів, тобто і 2014, і 2013, і 2012 роки. І тут позиція судів неоднозначна” – підмітив доповідач. Разом з цим Євген розповів про заходи, які варто вжити будь-якому платнику податків, щоб убезпечити себе до, під час та після проведення податкової перевірки, а також мінімізувати настання негативних наслідків перевірок.

З листівкою щодо озвучених рекомендацій можна ознайомитись нижче.

Роздатковий матеріал

Зв’язатися з нами

Надіслати запит