Основні аспекти звітування із трансфертного ціноутворення за 2021 рік: Лариса Врублевська провела лекцію з ТЦУ у межах семінару від агентства СТАРТ - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Основні аспекти звітування із трансфертного ціноутворення за 2021 рік: Лариса Врублевська провела лекцію з ТЦУ у межах семінару від агентства СТАРТ

23 вересня відбувся виступ аудиторки, партнерки, керівниці практики ТЦУ EUCON Лариси Врублевської у межах семінару від агентства СТАРТ на тему «Основні аспекти звітування із трансфертного ціноутворення за 2021 рік».

Експертка, перш за все, описала етапи підготовки подачі звітності про КО, зокрема в частині звітності, відповідальності, звільнення від відповідальності, внесення змін до звітності та штрафних санкцій.

Пані Лариса обговорила важливі питання щодо відповідальності, перевірок та обов’язку звітування протягом дії воєнного стану. Спікерка підкреслила, що податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім: а) камеральних перевірок; б) документальних позапланових перевірок, що проводяться з підстав, визначених пп. 78.1.7 та 78.1.8 ПКУ, та/або документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями; в) фактичних перевірок. Документальні позапланові перевірки з усіх інших підстав, на час воєнного стану під забороною.

Окрім того, Лариса Врублевська також розглянула аспекти щодо моніторингу, детально описавши усі особливості механізму, та мораторію на перевірки, розібрала схему трансфертного ціноутворення в дії, детально проаналізувала особливості звітності у сфері ТЦУ за 2021 рік, питання міжнародної групи компаній, розрахунок сукупного консолідованого доходу МГК, вплив пандемії COVID-19 на сферу ТЦУ.

Також учасники семінару розібрали проблеми у сфері трансфертного ціноутворення (проблеми з обґрунтуванням збитків, аналізом порівнянності, коливання рівня операційного прибутку від’ємних курсових різниць, зростання окремих видів незапланованих витрат і т.д.), а також можливі шляхи розв’язання цих проблем (зміна підходів щодо використання даних для порівняльного аналізу, зокрема застосування рекомендацій ОЕСР податковим адміністраціям забезпечити гнучкість; зміна методів ТЦУ; спроба довести вплив форс-мажорних обставин і т.д.).

Експертка комплексно із прикладами розібрала питання ділової мети, зокрема зміст визначення та законодавче підґрунтя, зміни, які були введені у 2021 році, податкові періоди, алгоритм аналізу, питання відсутності комерційної раціональності, приховані (конструктивні) дивіденди, зокрема подала схему у контексті реалізації товарів, робіт, послуг. Не оминули увагою й питання коригування на 30% пп.140.5.4., 140.5.5.-1 ПКУ.

Аудиторка EUCON також зупинилась на питанні практичних аспектів ТЦУ: 1) критерію обсягу виручки для формування первинної вибірки; 2) якості остаточної вибірки; 3) сегментування облікових даних; 4) вибору часового проміжку для аналізу, використання історичних даних.

Виступ завершився оглядом та аналізом актуальної судової практики Верховного Суду у сфері трансфертного ціноутворення.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит