Особливості звітності у воєнний період та проблемні питання ТЦУ

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Особливості звітності у воєнний період та проблемні питання ТЦУ: Лариса Врублевська провела лекцію у межах вебінару АППУ

8 вересня відбувся черговий онлайн-вебінар від АППУ за темою «Застосування МСФЗ платниками податків та трансфертне ціноутворення». Аудиторка, партнерка, керівниця практики ТЦУ EUCON Лариса Врублевська стала спікером у межах заходу Асоціації платників податків України, виступивши перед членами організації із лекцією на тему «Трансфертне ціноутворення. Звітність з трансфертного ціноутворення за 2021 рік».

Так, лекторка розпочала доповідь із опису етапів підготовки подачі звітності про КО, зокрема в частині звітності, відповідальності, звільнення від відповідальності, внесення змін до звітності та штрафних санкцій.

У контексті воєнних реалій були обговорені й важливі питання щодо відповідальності, перевірок та обов’язку звітування протягом дії воєнного стану. Спікерка підкреслила, що податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім: а) камеральних перевірок; б) документальних позапланових перевірок, що проводяться з підстав, визначених пп. 78.1.7 та 78.1.8 ПКУ, та/або документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями; в) фактичних перевірок. Документальні позапланові перевірки з усіх інших підстав на час воєнного стану під забороною.

Лариса Врублевська також розглянула аспекти щодо моніторингу, детально описавши усі особливості механізму, та мораторію на перевірки. Окремо учасники розібрали схему трансфертне ціноутворення в дії.

Лекторка детально проаналізувала особливості звітності у сфері ТЦУ за 2021 рік, питання міжнародної групи компаній, розрахунок сукупного консолідованого доходу МГК, вплив пандемії COVID-19 на сферу ТЦУ.

Особливої уваги вартували важливі проблеми у сфері трансфертного ціноутворення, серед яких проблеми з обґрунтуванням збитків, аналізом порівнянності, коливання рівня операційного прибутку від’ємних курсових різниць, зростання окремих видів незапланованих витрат, неможливість використання історичних/ретроспективних даних, відтермінування отримання інформації про показники 2020/2021, неможливість дофінансування головними компаніями збитків, перерозподіл збитків та витрат в межах Групи, посилення впливу додаткових ризиків (комерційні, фінансові) тощо.

Лариса Врублевська озвучила рекомендовані рішення, які слід спробувати застосувати для розв’язання названих проблем. Наприклад, експерт порадила спробувати зміну підходів щодо використання даних для порівняльного аналізу, зокрема застосування рекомендацій ОЕСР податковим адміністраціям забезпечити гнучкість; зміну методів ТЦУ; спробувати довести вплив форс-мажорних обставин; використати перегляд/скасування умов існуючих угод АРА/попереднього узгодження ціноутворення і т.д.

Експертка комплексно із прикладами розібрала питання ділової мети, зокрема зміст визначення та законодавче підґрунтя, зміни, які були введені у 2021 році, податкові періоди, алгоритм аналізу, питання відсутності комерційної раціональності і т.д.

Пані Врублевська також розглянула приховані (конструктивні) дивіденди, зокрема подала схему у контексті реалізації товарів, робіт, послуг. Не оминули увагою й питання коригування на 30% пп.140.5.4., 140.5.5.-1 ПКУ.

Аудиторка EUCON не оминула увагою й питання практичних аспектів ТЦУ: 1) критерію обсягу виручки для формування первинної вибірки; 2) якості остаточної вибірки; 3) сегментування облікових даних; 4) вибору часового проміжку для аналізу, використання історичних даних.

Виступ завершився оглядом та аналізом актуальної судової практики Верховного Суду у сфері трансфертного ціноутворення.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит